Nižší výnosy na amerických dluhopisech
Výnosy dlouhodobých amerických dluhopisů se poslední době dostávají blízko ke svým minimům, kterých dosáhly na přelomu let 2008 a 2009.
Očekávání další vlny kvantitativní uvolňování velmi razantně začalo působit na výnosy amerických dluhopisů, přičemž výrazné poklesy zaznamenávají dluhopisy s 10-tiletou splatností. Graf v první příloze pod článkem znázorňuje dlouhodobý vývoj 10-tiletých americký dluhopisů a jeho dlouhodobé kanály.
Další dva grafy v druhé příloze ukazují jednoletý a dvouletý vývoj 10-tiletých amerických dluhopisů (modrá), čínského akciového indexu Shanghai Composite (zelená) a amerického akciového index Dow Jones Industrial. Výnosy 10-tiletých amerických dluhopisů dokázaly poměrně dobře předbíhat vývoj cen akcií a index Shanghai Composite byl jedním z prvních akciových indexů, který dosáhl dna během finanční krize. Oba indexy v poslední době však vykazují poklesy, kterou jsou větší poklesy než Dow Jones Industrial.
Poslední zprávy
- Eurozóna: Peněžní zásoba M3 v červenci meziročně vzrostla o 3,4 % při očekávaní růstu o 3,5 %
27.08. 11:40 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+0,94 %), ropa (-0,75 %), měď (-0,58 %)
27.08. 11:00 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,73
27.08. 10:58 Fio - Frankfurtská burza zahajuje obchodování mírným růstem
27.08. 09:35 Fio - Pražská burza v úvodu obchodovaní mírně posiluje
27.08. 09:29 Fio





