US indexy mírně v červených číslech
Zatímco americký dolar posiluje americké indexy dnes po slabších datech z trhu práce, kdy americká ekonomika nevytvořila tolik pracovních míst, kolik analytici očekávali, strávily obchodní seanci v červených číslech.
Nedaří se finančnímu sektoru, pro který jsou přítěží především banky US Bancorp a Wells Fargo, které si dnes musely vyslechnout nepříznivý verdikt soudu ohledně 4 roky starého případu týkajícího se vypovězených hypoték dvou americkýcch domácností. Podle soudu zmíněné banky nepředložily dostatečné důkazy, že v době vypovězení hypotéky patřily hypotéky právě jim. Podle analytiků by se tento případ mohl stát velkým mezníkem, který může strhnout lavinu s dalšími podobnými případy v celých Spojených státech.
Celý finanční sektor dnes ztrácí 1 % stejně jako sektor telekomunikací. Nedaří se ani sektoru spotřebního zboží (-0,7 %). Nejlépe jsou na tom energetické společnosti (+0,4 %).
Vývoj indexů před uzavřením trhu: DJIA -0,18 %, S&P500 -0,16 %, Nasdaq -0,25 %
Michal Beran, analytik
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- V USA indexy oslabují
29.12. 19:54 Fio - USA: Zásoby plynu podle EIA k 19. prosinci poklesly o 166 mld. kubických stop
29.12. 18:01 Fio - Německé akcie uzavřely pondělní seanci s nevýrazným ziskem
29.12. 17:56 Fio - ČEZ: Ministerstvo životního prostředí požaduje řadu studií k umístění reaktorů v Tušimicích
29.12. 17:27 Fio - USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v prosinci na -10,9 b. při očekávání -6 b.
29.12. 16:37 Fio





