Mol odkoupí podíl svého partnera v sibiřském nalezišti ropy
Maďarská ropná a plynárenská společnost Mol podepsala dohodu na odkoupení podílu v ropných nalezištích na Sibiři od svého partnera, ruské společnosti North-West Oil Group (NWOG). Mol, který drží 50% podílu souhlasil s odkupem druhé půlky podílu do konce roku. Naleziště v sibiřské autonomní oblasti Khantia-Mansia, kde se má začít s testovacím vrtáním příští rok, má podle odhadů mít zásoby 1,9mil tun. Ruská společnost neuvedla kolik Mol za tento podíl zaplatí. NWOG zaplatila za koncesi na jaře 2005 $11mil. a odhaduje se, že v současné době je cena nejméně dvojnásobná. Akcie Molu dnes posilují o 0,49% na 22 500 HUF/a.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





