Intel trhy příjemně překvapil
Tržby se meziročně zvýšily o čtvrtinu na 12,85 mld. USD a výrazně tak překonaly konsensus analytiků, kteří očekávali pouze 11,6 mld. USD.
Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) si vedl podobně, když zaznamenal meziroční nárůst o téměř 35 % na 3,28 mld. USD (0,59 USD na akcii) a s přehledem překonal očekávaných 2,59 mld. USD (0,46 USD na akcii).
Prudký růst zisků odráží firemní poptávku po IT technologiích. Společnosti po hospodářské recesi přistupují k modernizací svého technologického vybavení.
Vedení společnosti očekává pozitivní vývoj i v tomto kvartálu, odhady tržeb ve výši 12,8 mld. USD (+- 500 mil. USD) překonávají závěry analytiků, kteří počítají s 11,9 mld. USD.
Pozitivní hospodářské výsledky se projevily i ve změnách investičních doporučení. Většina analytiků reagovala mírným zvýšením cílových cen. FBR Capital Markets zvýšil své doporučení na „outperform" z „market perform." Cílovou cenu zvýšil na 27 USD ze 25 USD.
Akcie na výsledky reagují posílením o 5,24 % na 20,90 USD.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,85
26.05. 14:15 Fio - CSG Polska podepsala záměr spolupracovat na výrobě motorů se společností WSK
26.05. 14:07 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
26.05. 10:34 Fio - Frankfurtská burza otevírá obchodování v záporu
26.05. 10:17 Fio - Pražská burza v úvodu mírně klesá, Doosan roste po návrhu dividendy a VIG na BCPP bez dividendy
26.05. 09:34 Fio





