NASDAQ se zřejmě pokusí o nepřátelské převzetí NYSE/Euronext
Tento krok je logickým pokračováním situace, ve které byl Nasdaq ze strany NYSE již dvakrát odmítnut.
Vedení NYSE, které prosazuje spojení s Deutsche Böerse, se tak dostává pod čím dál větší tlak ze strany svých akcionářů, který se projevil tím, že vedení společnosti získalo ve volbě na poslední valné hromadě nižší podporu, než dřív.
CEO NYSE, Duncan Niederauer, svůj postoj hájí tím, že spojení s německým partnerem přinese v budoucnu vyšší zisky a výrazněji diverzifikuje podnikatelské aktivity.
Deutsche Böerse oproti tomu zvýšila svůj odhad synergických úspor o 100 mil. EUR na celkovou částku 500 mil. EUR.
Institucionální investoři situaci vnímají odlišně. V průzkumu agentury Reuters se naprostá většina z nich přiklonila k tomu, aby NYSE jednala i s Nasdaqem.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- USA: Index importních cen v červnu meziročně klesl o 0,2 % při očekávání růstu o 0,4 %
17.07. 14:35 Fio - USA: Maloobchodní tržby v červnu dle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 0,6 %
17.07. 14:32 Fio - ČEZ podepsal s Rolls-Royce SMR dohodu o přípravných pracích na zavedení SMR v ČR
17.07. 13:38 Fio - Vývoj cen komodit: Zlato (-0,81 %), pšenice (-0,74 %), zemní plyn (+0,54 %)
17.07. 13:32 Fio - Vývoj měnových párů: Dolar posiluje vůči koruně o 0,64 % na USD/CZK 21,28
17.07. 13:31 Fio