NASDAQ se zřejmě pokusí o nepřátelské převzetí NYSE/Euronext
Tento krok je logickým pokračováním situace, ve které byl Nasdaq ze strany NYSE již dvakrát odmítnut.
Vedení NYSE, které prosazuje spojení s Deutsche Böerse, se tak dostává pod čím dál větší tlak ze strany svých akcionářů, který se projevil tím, že vedení společnosti získalo ve volbě na poslední valné hromadě nižší podporu, než dřív.
CEO NYSE, Duncan Niederauer, svůj postoj hájí tím, že spojení s německým partnerem přinese v budoucnu vyšší zisky a výrazněji diverzifikuje podnikatelské aktivity.
Deutsche Böerse oproti tomu zvýšila svůj odhad synergických úspor o 100 mil. EUR na celkovou částku 500 mil. EUR.
Institucionální investoři situaci vnímají odlišně. V průzkumu agentury Reuters se naprostá většina z nich přiklonila k tomu, aby NYSE jednala i s Nasdaqem.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci růstem o 0,78%.
23.07. 22:16 Fio - DAX uzavírá růstem, dařilo se automobilkám na pozadí obchodní dohody Japonska s USA
23.07. 17:58 Fio - Index Dow Jones se pohybuje v zelených úrovních.
23.07. 17:50 Fio - Americké indexy se obchodují smíšeně, výsledková sezóna pokračuje v plném proudu
23.07. 16:42 Fio - Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červenci dle předběžných dat na -14,7 b. při očekávání -15,0 b.
23.07. 16:41 Fio