Polský trh dnes odepisuje 1,5 %
Agentura Fitch snížila rating Řecka a Standard & Poor's zhoršila svůj výhled u Itálie. Pozitivně nepůsobí ani výsledky španělských komunálních voleb, ve kterých vláda utrpěla těžké ztráty.
Polský index WIG 20 tak dnes následuje své evropské souputníky a ztrácí 1,51 % na 2786,57 b.
Trh nejvíce trestá malou společnosti Bioton (BIO; -6,25 %). Z likvidnějších titulů je největší prodejní tlak u stavebně-strojírenského podniku Polimex-Mostostal (PXM; -2,90 %), který tak vymazává část zisků z minulého týdne. Velice špatně je na tom i konstrukční společnost PBG (PBG; -2,62 %). Následuje ji těžař KGHM (KGH; -2,26 %), která vedle obecného výprodeje reaguje i na klesající ceny mědi.
V současné chvíli se mezi komponenty indexu nenachází jediný ziskový titul.
Z tržních segmentů jsou na tom nejhůře průmyslové společnosti (-2,62 %), které jsou ovlivněné titulem PBG. Podobně jsou na tom těžaři (-1,91 %), u kterých má dominantní roli KGHM.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- USA před FEDem v opatrnostním módu
09.12. 22:35 Fio - Index S&P mírně roste
09.12. 19:46 Fio - Frankfurt v úterý uzavřel v zeleném
09.12. 17:56 Fio - USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v říjnu na 7670 tis. při očekávání 7115 tis.
09.12. 16:18 Fio - USA: Index předstihových ukazatelů v září poklesl o 0,3 % v souladu s očekáváním trhu
09.12. 16:12 Fio





