Polský trh dnes posiluje
Světlé chvilky dnes zažívá telekomunikační společnost Telekomunikacja Polska (TPS; +1,26 %). Podobně se daří i softwarovému vývojáři Asseco Poland (ACP; +1,11 %).
Mezi likvidnějšími tituly zaznamenává největší ztráty provozovatel televizních a satelitních kanál Cyfrowy Polsat (CPS; -1,33 %), kterému nepomáhá ani vyšší cílová cena od Deutsche Bank. Špatně se daří i ropné společnosti Lotos (LTS; -0,82 %).
Z tržních segmentů největší zisky připisují telekomunikace (+1,26 %), které jsou však ovlivněny titulem TPS. Podobný vývoj je i u technologických společností (+1,11 %), které zastupuje ACP. Na opačném konci žebříčku se nacházejí průmyslové společnosti (-0,57 %).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza následovala ostatní trhy a zakončuje středu v červeném
08.07. 17:58 Fio - Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
08.07. 17:31 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 3. červenci vzrostly o 2998 tis. barelů
08.07. 16:33 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,1 %
08.07. 16:28 Fio - Wall Street oslabuje, cena ropy po Trumpových výrocích roste
08.07. 15:58 Fio





