EBay a PayPal žalují Google
Osama Bedier a Stephanie Tilenius dříve působili v EBay. Prvně jmenovaný přešel před čtyřmi měsíci ke Googlu (Tilenius již v roce 2009), kterému následně pomáhal ve vývoji jeho vlastního mobilního platebního systému pro operační systém Android, který byl veřejnosti představen minulý týden. Jejich bývalý zaměstnavatel je tak podezřívá z krádeže vnitropodnikových dat a jejich odhalení konkurenci.
Celý spor ukazuje na zostřující se konkurenci na trhu, který má podle některých názorů potenciál dosáhnout velikosti jednoho bilionu USD.
Google a ostatní společnosti počítají s tím, že díky jejich platebním systémům mobilní telefony postupně úplně nahradí tradiční formy placení.
Akcie GOOG včera oslabily o 0,30 % na 518,13 USD.
Akcie EBAY odepsaly 0,13 % na 30,66 USD.
Zdroj: Reuters, Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Měď (+0,94 %), pšenice (+0,82 %), zlato (+0,68 %)
06.08. 11:05 Fio - Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,94
06.08. 11:05 Fio - Eurozóna: Maloobchodní tržby v červnu meziročně vzrostly o 0,7 % při očekávání 1 %
06.08. 11:04 Fio - DAX otevírá na červené nule, výsledková sezóna je v plném proudu
06.08. 10:06 Fio - Pražská burza na začátku obchodování roste téměř o 1 %
06.08. 09:27 Fio





