Polský trh dnes ve ztrátě
Hlavním propadlíkem dne je jednoznačně telekomunikační společnost Telekomunikacja Polska (TPS; -7,41 %), která se dnes obchoduje poprvé bez nároku na dividendu.
Horké chvilky zažívá i konstrukční společnosti PBG (PBG; -2,13 %) a stavebně-strojírenský podnik Polimex-Mostostal (PXM; -2,11 %).
Radost mohou mít naopak akcionáři holdingu Cersanit (CST; +1,27 %), energetiky ČEZ (CEZ; +0,75 %) a finanční společnosti Getin Holding (GTN; +0,46 %).
V tuto chvíli se všechny tržní segmenty nacházejí ve ztrátě. Zdaleka nejhůře jsou na tom telekomunikace (-7,41 %), které stahuje dolů TPS. Zlé časy zažívají i průmyslové společnosti (-2,20 %) a sektor spotřebitelského zboží (-1,97 %).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza uzavřela týden v červených číslech
24.04. 18:00 Fio - Na Wall Street se v úvodu seance obchoduje smíšeně
24.04. 16:39 Fio - USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v dubnu podle konečných dat na 49,8 b.
24.04. 16:10 Fio - Meta Platforms uzavřela dohodu s cloudovou divizí Amazonu o využívání jejích CPU čipů
24.04. 15:03 Fio - Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
24.04. 14:48 Fio





