Amazon po výsledcích o 6% výš
Tržby překonaly tržná odhady, když se meziročně zvýšily o polovinu na 9,9 mld. USD. Analytici předpovídali pouze 9,38 mld. USD.
Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) se oproti tomu zvýšil o pouhá 3 % na 303 mil. USD (0,65 USD na akcii). I to mu však stačilo na překonání tržních odhadů, které v průměru očekávaly 298 mil. USD (0,63 USD na akcii).
I po započítání jednorázových položek se zisk pohybuje nad tržními odhady, se 191 mil. USD překonává tržní konsensus 156 mil. USD. V tomto ohledu prošel zisk meziročním poklesem o 8 %. Příčinou jsou rozsáhlé investice do nových technologií a skladišť. Tyto nákladné kroky k upevnění tržní pozice se však společnosti vyplatily, před třemi měsíci společnost předpokládala, že investiční náklady sníží její zisk o celé dvě třetiny.
Analytici byli ohledně akcií Amazonu mírně optimističtí a nákupní doporučení lehce převažovala nad prodejními.
Akcie společnosti na výsledky reagovaly růstem o 6,36 % na 227,80 USD.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Poslední zprávy
- ČR: HDP ve 2Q podle předběžných dat meziročně vzrostl o 2,0 % při očekávání růstu o 2,2 %
30.07. 09:15 Fio - Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně, Samsung Electronics zveřejnil výsledky
30.07. 08:44 Fio - Evropské futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
30.07. 08:30 Fio - Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu (PCE), růst HDP, osobní spotřeba (USA)
30.07. 08:10 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci oslabením o -1,51 %.
29.07. 22:24 Fio





