Oracle díky firemnímu softwaru překonal odhady
Tržby se zvýšily o více než 11 % na 8,374 mld. USD a poměrně těsně tak překonaly analytický konsensus ve výši 8,366 mld. USD.
Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) dopadl podobně, když s meziročním růstem o 16 % a 2,47 mld. USD (0,48 USD na akcii) předstihl trh, který počítal s 2,4 mld. USD (0,47 USD na akcii).
Pozitivní dopad na výsledky měla především firemní poptávka po softwarových produktech. Mnohem hůře si vede prodej hardwaru, jehož tržby zaznamenaly pokles již druhý kvartál v řadě. Slabé výsledky tak zpochybňují akvizici Sun Microsystems z minulého roku, která Oracle stále více než 7 mld. USD.
Celkově dobré výsledky však potvrzují trend z posledních let, které Oracle dokázal přestát výrazně lépe, než jiní technologičtí hráči. Slabinou pro budoucí rozvoj však zůstává evropská expozice, kde Oracle generuje 30 % svých tržeb. Ty by mohl ohrozit případný řecký bankrot a rozšíření dluhové krize v Eurozóně.
Výsledky potvrdily optimismus analytiků, u kterých převažovala nákupní doporučení.
Akcie společnosti včera v poobchodní fázi na výsledky zareagovaly posílením o 3,32 % na 29,29 USD.
Zdroj: Bloomberg, Oracle
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Wall Street pod tlakem
29.01. 19:16 Fio - Německé akcie výrazně oslabily, Siemens se stal největší německou firmou podle tržní kapitalizace
29.01. 17:59 Fio - USA: Zásoby plynu podle EIA k 23. lednu klesly o 242 mld. kubických stop
29.01. 16:59 Fio - Colt CZ: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu akcií na 1050 Kč a ponechává doporučení na „Buy“
29.01. 16:43 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v listopadu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,2 %
29.01. 16:12 Fio





