Na americké tituly tlačí Evropa a slabá makro-data
Dow & Jones odepisuje 0,6 %, S&P 500 ztrácí 0,8 % a technologický Nasdaq 1 %. K největšímu výprodeji dochází u finančních titulů, které odepisují 1,8 %. Špatně se vede také průmyslovým společnostem, které oslabují o 1,3 %.
Obrat do červených čísel podporují slabší firemní výsledky, kde nepřesvědčil také jeden z indexových titulů DJIA, společnost 3M (MMM). Na náladě investorům nepřidaly ani negativní makroekonomická data, především klesající spotřebitelská důvěra, která se dostala na nejnižší úroveň od března 2009.
Z druhé strany Atlantiku zanechávají špatný dojem politické faktory, jmenovitě zmatečné zprávy o rušení a přesunování summitů vedoucích představitelů EU a Eurozóny, které mají přinést komplexní řešení dluhové krize. Tyto události přehlušily i dobré výsledky evropských bank Deutsche Bank (DBK) a UBS (UBS).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámořské akcie citelně oslabily
13.11. 22:07 Fio - USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 7. listopadu vzrostly o 6413 tis. barelů
13.11. 18:01 Fio - Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabila
13.11. 17:55 Fio - Americké futures kontrakty se obchodují v záporných hodnotách
13.11. 14:41 Fio - Vývoj cen komodit: Ropa (+0,96 %), měď (+0,67 %), zlato (+0,62 %)
13.11. 14:40 Fio





