Heinz zklamal tržbami, potěšil ziskem
Tržby se zvýšily o 8 % na 2,83 mld. USD, ani to však nestačilo na tržní očekávání, investoři počítaly s průměrnými 2,91 mld. USD.
Čistý zisk (před zahrnutím mimořádných položek) meziročně vzrostl o 4,5 % na 262,9 mil. USD (0,81 USD na akcii) a naopak překonal tržní konsensus ve výši 259,4 mil. USD (0,8 USD na akcii).
Konečný hospodářský výsledek však vyzní hůře po zahrnutí vlivu jednorázových položek (investice na zvýšení produktivity), které čistý zisk snížily na 237 mil. USD, hluboko pod očekávaných 261,5 mil. USD.
Za rostoucími tržbami stojí především rozvíjející se trhy, jimi generované výnosy vzrostly o téměř 16 %. Dobře si vedla i velká část Evropy, zatímco ostatní vyspělé trhy, především Austrálie a USA, naopak zaostávaly. Společnost zároveň potvrdila svůj výhled pro tento fiskální rok.
U analytiků před zveřejněním výsledků mírně převažovala nákupní doporučení.
Akcie společnosti včera posílily o 0,17 % na 52,82 USD.
Zdroj: Bloomberg, Heinz
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Širší index S&P 500 uzavírá čtvrteční seanci poklesem o -0,18 %.
06.08. 22:14 Fio - Německá burza dnes bez výrazného pohybu, hlavní pozornost směřovala na kvartální reporty
06.08. 18:23 Fio - Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
06.08. 17:52 Fio - USA: Změna zásob plynu podle EIA k 31. červenci na 33 mld. kubických stop
06.08. 16:33 Fio - Wall Street se vyvíji v úvodu čtvrtečního obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
06.08. 16:05 Fio





