Polské akcie mírně v červeném
Náměstek ministra financí Maciej Grabowski dnes mírně upřesnil plánovanou daň na těžbu mědi. První verze daně by měla být hotová do jednoho měsíce a zavedena by měla být na přelomu prvního a druhého kvartálu. Bude se počítat na měsíční bázi a její výše bude záviset na cenách mědi na světových trzích. Daň na těžbu mědi se výrazně projeví na hospodářských výsledcích KGHM (KGH -4,14 %, 125,90 PLN), která za poslední dva týdny odepsala čtvrtinu své hodnoty.
Analytik ING Piotr Palenik dnes hovořil o tom, že banka Pekao (PEO +0,15 %) v příštím roce pravděpodobně vyplatí z letošních zisků dividendu, vhledem k dobré likviditě a silné kapitálové pozici. Podle analytika porostou půjčky v příštím roce o 6-7 %.
Největší ztrátu si dnes připisují Getin (GTN -9,41 %, 6,16 PLN) a Lotos (LTS -5,77 %, 24,02 PLN). Nejvíce naopak rostou akcie Asseco Poland (ACP +4,02 %, 48,62 PLN) a PGN (PGN +2,59 %, 3,96 PLN).
Zdroj: Bloomberg, Reuters
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Německá burza dnes bez výrazného pohybu, hlavní pozornost směřovala na kvartální reporty
06.08. 18:23 Fio - Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
06.08. 17:52 Fio - USA: Změna zásob plynu podle EIA k 31. červenci na 33 mld. kubických stop
06.08. 16:33 Fio - Wall Street se vyvíji v úvodu čtvrtečního obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
06.08. 16:05 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v červnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,2 %
06.08. 16:04 Fio





