Čínský trh bude podle Caterpillaru nadále silně růst
Riziko dle odborníků představuje letošní očekáváný pokles investic do fixních aktiv, který by mohl mít negativní dopad na stavební sektor a tím i na firemní výnosy.
Společnost si však udržuje optimismus. Čína, která představuje její největší odbytiště, má podle managementu si má i v budoucích letech udržet vysoké tempo růstu.
Caterpillar chce ekonomický boom maximálně využít a rozšiřuje tak své podnikové aktivity do mnoha odvětví, od výstavby infrastrukturních projektů a obytných nemovitostí po těžební operace.
Akcie společnosti v pátek vzrostly o 0,02 % na 90,60 USD.
Zdroj: Reuters
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Moneta: Trigon Dom Maklerski zvyšuje cílovou cenu na 142,4 Kč s novým doporučením "sell"
21.07. 11:16 Fio - ČEZ: Trigon Dom Maklerski snížil cílovou cenu na 962,5 Kč a ponechal doporučení na „sell“
21.07. 11:11 Fio - CTP: Trigon Dom Maklerski zvyšuje cílovou cenu na 21 EUR se stávajícím doporučením "buy"
21.07. 11:09 Fio - Erste: Trigon Dom Maklerski zvyšuje cílovou cenu na 80,5 EUR se stávajícím doporučením "hold"
21.07. 11:09 Fio - Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-4,82 %), stříbro (+0,91 %), kukuřice (-0,82 %)
21.07. 10:36 Fio