Polsko se vrací do plusu
Kupci se nejvíce koncentrují u ropného koncernu PKN Orlen (PKN; +3,64 %), který profituje z rostoucích cen ropy a umazává většinu ztrát z posledních dní. Dobře si vedou také konstrukční společnost PBG (PBG; +3,35 %), která pokračuje v rostoucím trendu započatém na konci minulého roku a těžař KGHM (KGH; +3,15 %), kterému prospívá dražší měď.
Největší ztráty naopak zaznamenává těžařská společnost Lubelski Wegiel Bogdanka (LWB; -0,37 %), bankovní skupina Bank Handlowy w Warszawie (BHW; -0,07 %) a zemědělský producent Kernel (KER; -0,07 %).
Z tržních segmentů se dnes nejvíce daří průmyslovým společnostem (+3,35 %), které táhne titul PBG. Roste také ropa/plyn (+2,33 %). Za trhem zaostávají telekomunikace (-0,06 %) a spotřebitelské zboží (-0,07 %).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Asijsko-pacifický region se dnes obchoduje smíšeně
29.07. 08:32 Fio - Evropské futures kontrakty se obchodují v zeleném
29.07. 08:29 Fio - Očekávané události: Spotřebitelská důvěra, nové pracovní pozice JOLTs, velkoobchodní zásoby (USA)
29.07. 08:00 Fio - Americké trhy vstupují do nového týdne bez výrazných změn
28.07. 22:21 Fio - Americké trhy mírně rostou
28.07. 19:29 Fio