Deutsche Bank je spokojena s nabídkami za divizi asset management
Vedení Deutsche Bank se rozhodlo pokračovat v prodeji divize asset management, tedy správy aktiv. Podle nezveřejněných zdrojů agentury Bloobmerg obdržela banka více než dva tucty předběžných nabídek od bank i investičních firem. Nabídky na celou jednotku prý byly mezi 1,5 a 2,5 mld. EUR, někteří investoři se však zajímali pouze o jednotlivé části, například podle geografických regionů. Podle zdrojů banka vybere užší okruh kandidátů a v únoru je požádá o nabídku do druhého kola.
Banka oznámila strategické přehodnocení divize asset managementu v listopadu. Tuto divizi vybudoval současný CEO Josef Ackermann, který v květnu ve své pozici končí, aby banka zmírnila svou závislost na investičním bankovnictví. Podle zdroje se banka pro prodej rozhodla předevčírem s tím, že během procesu své rozhodnutí může ještě změnit.
Podle odhadů Kepler Capital Markets spravuje asset management divize Deutsche Bank objem pod 400 mld. EUR.
Deutsche Bank by prodejem navýšila kapitálovou přiměřenost. Podle posledních stress testů EBA potřebuje banka do poloviny tohoto roku získat 3,2 mld. EUR.
Akcie banky (DBK) dnes po španělské a italské aukci zrychlily růst a posilují o 3,40 % na 28,89 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek růstem, reportovala Deutsche Bank a MTU Aero Engines
24.07. 18:02 Fio - USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v červenci na 1,0 b.
24.07. 17:04 Fio - Americké indexy se v úvodu seance obchodují smíšeně, výsledková sezóna je v plném proudu
24.07. 16:34 Fio - USA: Zásoby plynu podle EIA k 18. červenci vzrostly o 23 mld. kubických stop při očekávání 27 mld.
24.07. 16:31 Fio - USA: Prodeje nových domů v červnu meziměsíčně vzrostly o 0,6 % při očekávání růstu o 4,3 %
24.07. 16:20 Fio