Výsledky IBM příjemně překvapily
Čistý zisk společnosti se ve 4. čtvrtletí vyšplhal na 14,85 USD a překonal tak očekávání trhu 14,81 USD. Zisk rostl o slušných 4,4% hlavně díky zvyšující se poptávce po softwaru společnosti. Provozní zisk dosáhl hodnoty 4,71 USD při očekávání 4,62 USD.
Tržby mírně zaostaly za očekáváním 29,7 mld. USD při hodnotě 29.5 mld. USD. I tak se ovšem jednalo o růst 1,6%, kdy firma silně těžila ze soustředění se na růstové trhy a nové trendy v informačních technologiích jako cloud computing. Velká část tržeb pochází ze zahraničí a tak měl na výsledky vliv i posilující dolar, který devalvoval tržby v eurech.
Společnost je optimistická ve výhledu do budoucnosti, kdy očekává, že díky svým dlouhodobým investicím by mohla dosahovat zisku až 20 USD za akcii.
Po vyhlášení výsledků reagovaly akcie společnosti v rozšířené fázi obchodování růstem o 3,9% na 187,5 USD.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza zahajuje den růstem
28.07. 09:21 Fio - Asijské akcie obchodují smíšeně, dle dohody USA a EU se očekávají cla mezi USA a Čínou
28.07. 08:42 Fio - Evropské futures kontrakty rostou o více než 1 %
28.07. 08:30 Fio - Očekávané události: Index výrobní aktivity dallaského Fedu (USA)
28.07. 07:55 Fio - Širší index S&P 500 uzavírá páteční seanci posílením o 0,4%.
25.07. 22:18 Fio