Sony představilo nový menší obrazový snímač pro smartphony
Sony tak chce ještě rozšířit svůj podíl na rychle rostoucím trhu s těmito komponenty. Nové obrazové snímače označované pod zkratkou CMOS vynikají hlavně vylepšenou funkčností a navíc jsou i menší a nákladově efektivnější.
Viceprezident společnosti Tadashi Saito prohlásil, že díky novým snímačům se dostávají 2 až 3 kroky před konkurenci. Sony bude cílit hlavně na lukrativní trh s telefony smartphone, kde je velmi silná rychle rostoucí poptávka.
Sony výrazně prodělává na trhu s televizemi, a tak by tyto nové senzory mohly povzbudit důvěru investorů ve společnost. První dodávka vzorků bude odeslána v březnu, spotřebitelé se s nimi však budou moci setkat až na konci roku.
Na americké burze NYSE se Sony 2 hodiny před zahájením obchodování obchoduje na 17,84 USD, tj. o 3,42% výše oproti páteční uzavírací ceně.
Zdroj: Marketwatch
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Asijské akcie rostou na měsíční maximum, čipový sektor výrazně posiluje
05.08. 08:41 Fio - Evropské futures kontrakty posilují
05.08. 08:32 Fio - Očekávané události: Změna zaměstnanosti ADP, index nákupních manažerů PMI (USA), CPI (ČR)
05.08. 07:59 Fio - US indexy na dalších rekordech
04.08. 22:15 Fio - Další silný růst na amerických trzích
04.08. 18:34 Fio





