Ford bude odebírat více dílů z Číny
Společnost Ford Motor Co. oznámila, že téměř zdvojnásobí nákupy autodílů z Číny v tomto roce, aby tak firma snížila výrobní náklady. Ford koupí auto díly v hodnotě 2,5 až 3 mld. USD, v minulém roce nakoupila díly v Číně v hodnotě 1,7 mld. USD. Díly se budou vyvážet do dalších asijských zemích, také do Evropy či USA, kde poputují na montážní linky. Ford potřebuje levnější komponenty z Číny, kde cena výrobní práce činí 10% z ceny práce v USA, firma tím sleduje splnění svého cíle snížit náklady o 6 mld. USD ročně do kroku 2010. Akcie F za 3M poskočily o téměř 30%.
Poslední zprávy
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
23.06. 16:12 Fio - USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
23.06. 16:12 Fio - Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
23.06. 16:07 Fio - ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
23.06. 15:40 Fio - CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
23.06. 15:39 Fio





