Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 23.6.2026 16:53
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Ford bude odebírat více dílů z Číny

Zpravodajství

Ford bude odebírat více dílů z Číny

26.10.2006 11:22:28 | Fio banka

Společnost Ford Motor Co. oznámila, že téměř zdvojnásobí nákupy autodílů z Číny v tomto roce, aby tak firma snížila výrobní náklady. Ford koupí auto díly v hodnotě 2,5 až 3 mld. USD, v minulém roce nakoupila díly v Číně v hodnotě 1,7 mld. USD. Díly se budou vyvážet do dalších asijských zemích, také do Evropy či USA, kde poputují na montážní linky. Ford potřebuje levnější komponenty z Číny, kde cena výrobní práce činí 10% z ceny práce v USA, firma tím sleduje splnění svého cíle snížit náklady o 6 mld. USD ročně do kroku 2010. Akcie F za 3M poskočily o téměř 30%.

Autor: Martin Štěpán

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

ATS5 790,00+7,82
MATTE19 000,00+5,56
WPS30,00+3,45
DSPW562,00+3,12
RWE1 359,80+2,81

Zajímavé poklesy

TMR358,00-5,29
NLOK511,00-4,66
VOE1 063,50-4,28
MACIN183,00-3,68
CSG335,20-3,68

Kurzovní lístek

EURdolu24,205-0,04
HUFnahoru6,826+0,58
JPYdolu13,159-0,79
PLNnahoru5,652+0,28
USDdolu21,256-0,65

demo-e-broker

Indexy

23.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,612 599,5316:15:22
RMdolu-0,16725,0416:51:25
DJIAnahoru+0,0251 722,1316:32:44
NASDAQdolu-1,3525 812,5916:32:16
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,7424 953,5216:32:28


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz