Ford bude odebírat více dílů z Číny
Společnost Ford Motor Co. oznámila, že téměř zdvojnásobí nákupy autodílů z Číny v tomto roce, aby tak firma snížila výrobní náklady. Ford koupí auto díly v hodnotě 2,5 až 3 mld. USD, v minulém roce nakoupila díly v Číně v hodnotě 1,7 mld. USD. Díly se budou vyvážet do dalších asijských zemích, také do Evropy či USA, kde poputují na montážní linky. Ford potřebuje levnější komponenty z Číny, kde cena výrobní práce činí 10% z ceny práce v USA, firma tím sleduje splnění svého cíle snížit náklady o 6 mld. USD ročně do kroku 2010. Akcie F za 3M poskočily o téměř 30%.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





