Logitech snižuje výhled, akcie padají
V tuto chvíli očekává tržby ve výši 2,3 mld. USD a operační zisk 60 mil. USD. Předchozí projekce počítaly se 2,4 mld. USD a 90 mil. USD.
Horší výhled přichází po zveřejnění neuspokojivých výsledků za poslední čtvrtletí roku 2011 které zaostaly za tržními odhady. Společnost předpokládá, že na výnosy bude nadále negativně působit euro, které výrazně oslabilo jak vůči americkému dolaru, tak domovské měně Logitechu - švýcarskému franku.
Společnost však čelí nejenom měnovým problémům. Na výsledcích se do budoucna bude podepisovat i ekonomická slabost vyspělých trhů a strukturální změna trhu v podobě nástupu nových produktů, jako jsou tablety, které vytlačují tradiční PC a notebooky.
Akcie na zprávu zareagovaly propadem o 14,55 % na 6,99 USD.
Zdroj: MarketWatch, Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Německá burza dnes bez výrazného pohybu, hlavní pozornost směřovala na kvartální reporty
06.08. 18:23 Fio - Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
06.08. 17:52 Fio - USA: Změna zásob plynu podle EIA k 31. červenci na 33 mld. kubických stop
06.08. 16:33 Fio - Wall Street se vyvíji v úvodu čtvrtečního obchodování smíšeně, pokračuje výsledková sezóna
06.08. 16:05 Fio - USA: Velkoobchodní zásoby v červnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,2 %
06.08. 16:04 Fio





