Polsko se veze na vlně pozitivního sentimentu
Pozitivní evropský sentiment je cítit i na varšavské burze, kde krom jednoho všechny tituly společně rostou. Odpadlíkem je konstrukční společnost PBG (PBG -5,71 %), která od svého čtvrtečního prohlášení o úpisů nových akcií ztratila již přes 30 %.
Své výsledky reportovala polská největší utilita Polska Grupa Energet (PGE +1,09 %), jejíž zisk rostl o 65 %. Polská vláda, která minulý měsíc prodávala část svého podílu v tomto titulu, uvedla, že se svého majoritního podílu neplánuje vzdát.
Pošramocenou reputaci z posledních dní si u svých akcionářů napravuje Asseco Poland (ACP +4,46 %), Globe Trade Centre (GTC + 3,68 %) či Lotos (LTS +3,36 %). Svoji včerejší ztrátu umazává také Bogdanka (LWB +3,22 %). Slušné zisky si samozřejmě připisují i banky.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámořské indexy uzavřely se smíšenou bilancí
24.08. 22:14 Fio - Frankfurtská burza uzavřela první obchodní den tohoto týdne v červených číslech
24.08. 18:14 Fio - Index S&P 500 v úvodu týdne mírně odepisuje
24.08. 16:07 Fio - Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v červených číslech
24.08. 14:52 Fio - USA: Index aktivity Chicago Fed v červenci na -0,08 b. při očekávání -0,09 b.
24.08. 14:35 Fio





