Novinky pro vybrané evropské tituly
Bayer (BAYN), největší německá farmaceutická společnost, má potíže s svými antikoncepčními pilulkami Yasmin, které mohou u žen zvyšovat riziko krevní sraženiny. Problém se může týkat i jiných antikoncepčních přípravků. Regulátoři nařídili zesílit varování na obalu a objasnit rizika. Akcie klesly o 2,5 % na 50,69 EUR.
SAP (SAP), největší německý vývojář softwaru pro firmy, plánuje utratil 500 mil. USD, aby nalákal nové klienty na novou technologii HANA (Performance Analytic Appliance), která slouží k rychlému zpracování a analýze firemních dat. Hlavním konkurentem v této oblasti je americká společnost Oracle (ORCL).
Telefonica (TEF), španělský největší operátor a mateřská společnost české Telefóniky, namísto vyplacení dividendy v hotovosti vydá pro své akcionáře nové akcie. Akcie včera klesly o 2,9 % na 11,55 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,89 %), stříbro (-1,01 %), zlato (-0,97 %)
31.07. 10:36 Fio - Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
31.07. 10:35 Fio - Tesla zvažuje oddělení čínského byznysu před možným spojením se SpaceX
31.07. 10:10 Fio - ČR: Měnová zásoba M2 v červnu meziročně vzrostla o 6,1 %
31.07. 10:01 Fio - Německo: Míra nezaměstnanosti v červenci vzrostla na 6,4 % při očekávání 6,3 %
31.07. 09:59 Fio





