Stabilní hospodářské výsledky Intelu investory výrazně nepotěšily
Čistý zisk Intelu klesl o na 2,74 mld. USD z loňských 3,16 mld. USD. V přepočtu na akcii se čistý zisk vyšplhal na 53 centů, čímž překonal odhady analytiků, kteří očekávaly výsledek o 3 centy nižší. Tržby zůstaly oproti minulému roku nerostly a dosáhly 12,9 mld. USD, což bylo v souladu s analytickým konsensem. Do druhé kvartálu Intel počítá s tržbami v rozmezí 13,1-14,1 mld. USD.
Ve výsledcích Intelu jsou již započítané tržby z akvizic společnosti McAfee, která se specializuje na zabezpečení počítačů, a divize německého Infineonu z minulého roku. V prvním čtvrtletí jsme se ze strany Intelu dočkaly nové generace čipů pro počítačové servery, ale to nejdůležitější má teprve přijít. Na trh by měly dorazit nové čipy pro PC a také první smartphone poháněný čipem od Intelu. S tím budou samozřejmě spojeny dodatečné náklady a už tak Intel plánuje obrovskou marketingovou kampaň na podporu „ultrabooků" - tenkých přenosných počítačů.
Přestože se zdají být výsledky Intelu na první pohled v souladu či nad očekáváním analytiků, trh zareagoval prodejem a akcie klesly ve včerejší rozšířené fázi obchodování o 3,13 % na 27,58 USD. V médiích se objevily citace, že obchodníci z Wall Streetu ve skutečnosti doufali v tržby alespoň 13 mld. USD.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámořské indexy uzavřely se smíšenou bilancí
24.08. 22:14 Fio - Frankfurtská burza uzavřela první obchodní den tohoto týdne v červených číslech
24.08. 18:14 Fio - Index S&P 500 v úvodu týdne mírně odepisuje
24.08. 16:07 Fio - Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v červených číslech
24.08. 14:52 Fio - USA: Index aktivity Chicago Fed v červenci na -0,08 b. při očekávání -0,09 b.
24.08. 14:35 Fio





