BlackRock zisky výrazně nenavýšil, spravovaný majetek ale rostl
Rostoucí trhy jsou pro asset managery typu BlackRock tradičně pozitivní znamení, ale nižší poplatky z aktivně řízených portfolií se odrazily v tržbách, a také proto rostl čistý zisk společnosti o nepatrných 0,7 % na 572 mil. USD z loňských 568 mil. USD. V přepočtu na akcii dosáhl zisk 3,14 USD, čímž překonal očekávání ve výši 2,95 USD.
CEO společnosti Laurance D. Fink doporučuje svým klientům/investorům vložit hotovost do akcií raději než do dluhopisů, jejichž výnosy jsou na rekordních minimech. Společnost se také snaží navýšit aktiva v podílových fondech, které účtují relativně vyšší poplatky oproti nízkonákladovým indexovým fondům či ETF (burzovně obchodovatelné fondy). Celkově rostl spravovaný majetek společnosti meziročně o 1 % na 3,68 bilionů USD.
BlackRock také zahájil marketingovou kampaň skrze publikace v periodikách jako Wall Street Journal a Financial Times, aby vylepšil povědomí o své značce mezi drobnými investory, což se mohlo a zřejmě i projeví na výsledcích společnosti.
Akcie včera rostly o 1,83 % na 201,81 USD a momentálně jsou v předobchodní fázi neaktivní.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Zámořské akcie uzavřely bez výrazných změn
16.09. 22:06 Fio - Frankfurtská burza neudržela zisky a zakončuje seanci v záporu
16.09. 17:57 Fio - Gen Digital: Sadif Investment Analytics snižuje cílovou cenu na 26,83 USD a doporučení na „buy“
16.09. 17:11 Fio - USA: Podnikové zásoby v červenci vzrostly dle očekávání o 0,2 %
16.09. 16:26 Fio - USA: Index realitního trhu dle NAHB v září na 32 b. při očekávání 33 b.
16.09. 16:26 Fio