Výsledky Bank of America překonaly očekávání
Upravený zisk na akcii se zvýšil na 31 centů z loňských 23 centů, čímž výrazně překonal analytický konsensus ve výši 12 centů. Čistý zisk včetně účetních srážek klesl na 653 mil. USD z loňských 2,05 mld. USD.
Brian T. Moynihan, CEO společnosti, uvedl, že zlepšená výkonnost divize obchodování měla značný vliv na vyšší ziskovost společnosti. Výsledek tak naznačuje, že by se mohly objevovat známky obnovy v tomto segmentu včetně investičního bankovnictví.
Bank of America uvedla, že opravné položky na ztráty ze špatných úvěrů byly nejnižší od třetího čtvrtletí 2007. Moynihan dále prohlásil, že by investoři měli očekávat druhou fázi jeho plánu na zvýšenou efektivitu, v rámci kterého již ohlásil zrušení až 30 000 pracovních míst a konsolidaci mezi jednotlivými divizemi. Banka se chce soustředit na úvěry pro domácnosti a divizi pro správu majetku privátní klientely. Zároveň se ale objevily informace, že některé divize mimo USA by mohly být na prodej.
Akcie reagovaly jednoznačným růstem a momentálně připisují 4,93 % na 9,36 USD.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Pražská burza v úvodu oslabuje, Bezvavlasy dnes pořádají webinář a zítra reportuje Komerční banka
30.07. 09:31 Fio - ČR: HDP v 2Q dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2,4 % při očekávání růstu o 2,5 %
30.07. 09:05 Fio - Německo: Maloobchodní tržby v červnu meziročně vzrostly o 2,4 %
30.07. 08:39 Fio - Asijské akcie uprostřed týdne mírně rostou, investoři se soustředí na měnověpolitická rozhodnutí
30.07. 08:32 Fio - Evropské futures kontrakty mírně posilují
30.07. 08:31 Fio