Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 28.6.2026 17:32
Akcie.cz»Zpravodajství»Novinky z trhů»Deutsche Telekom hlásí pokles zisku o 20%

Zpravodajství

Deutsche Telekom hlásí pokles zisku o 20%

10.11.2006 11:20:40 | Fio banka

Deutsche Telekom AG, největší evropská telekomunikační skupina, ve čtvrtek ohlásila 20% pokles zisku ve třetím čtvrtletí. Důvodem je „klopýtnutí“ mobilní divize a pokračující odliv zákazníků ze sektoru pevných linek.

Čisté příjmy společnosti poklesly na 1,95 mld. € (z 2,4 mld. € ve shodě s průměrným očekáváním trhu ) , tržby vzrostly o 2,8% na 15,5 mld. €.

Společnost plánuje během příštího roku snížit náklady o 2 mld. € a dosáhnout 5 mld. € ročních úspor do roku 2010. Během následujících 3 let by mělo také dojít k prodeji aktiv v rozsahu 3 mld. €.

DT očekává letošní mírný pokles EBITDA na 19,2 mld € a potvrdil dřívější odhad tržeb pro rok 2006 v intervalu od 61,5 mld. € do 62,1 mld. €. V příštím roce by se EBITDA měly pohybovat mezi 19.7 mld. a 20,2 mld. €.

Aktuální cena DTE na trhu je 13,19 €.

Autor: Daniel Marván

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

SHELL880,00+4,02
FILLA70,00+2,94
UQA427,60+2,69
EFORU332,00+2,47
VER1 376,00+1,93

Zajímavé poklesy

PVT1,12-13,85
ATS4 508,00-8,74
PEN6,90-5,48
PILLE115,00-4,17
NOKIA279,95-3,33

Kurzovní lístek

EURdolu24,265-0,02
HUFdolu6,852-0,42
JPYnahoru13,166+0,37
PLNdolu5,660-0,03
USDnahoru21,284+0,49

demo-e-broker

Indexy

28.06.2026
Graf - DAX

PXnahoru+0,232 561,1026.06.26
RMnahoru+0,18726,6126.06.26
DJIAdolu-0,0951 876,1126.06.26
NASDAQnahoru+0,0925 381,5226.06.26
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,2524 681,7226.06.26


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz