Vodafone a Telefonica sloučí své sítě ve Velké Británii do jedné
Ve výsledku tedy oba operátoři přemístí své mobilní a hlasové sítě do jedné, kterou budou společně spravovat. Oba operátoři si ovšem budou nadále aktivně konkurovat ve všech produktech a službách, které nabízí.
K podobnému kroku přikročili již Deutsche Telekom a France Telecom, kteří sloučili své sítě k operátorovi Everything Everywhere. Touto cestou operátoři ušetří značnou část svých fixních nákladů a díky tomu také mohou nabídnout rychlejší přenosy dat.
Ohledně finanční stránky dohody nebyly zveřejněny žádné informace. V prohlášení se také uvádí, že společné kroky povedou k rychlejší implementaci a rozšíření mobilní sítě 4G.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v červnu dle konečných dat 60,7 b.
27.06. 16:44 Fio - Americké akcie v úvodní hodině posilují, Intel chce dle Bloombergu zavřít autočipovou divizi
27.06. 16:32 Fio - USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu dle očekávání meziročně vzrostl o 2,3 %
27.06. 15:41 Fio - USA: Osobní příjem v květnu poklesl o 0,8 % při očekávání růstu o 0,3 %
27.06. 15:40 Fio - Americké futures kontrakty před otevřením trhu posilují, Dow Jones futures +0,3 %
27.06. 15:02 Fio