BIG EXPERT: Výsledky (zatím) nastolily optimismus
Významné světové burzy zaznamenaly v posledních pěti obchodních seancích velmi slušný výkon v podobě 3-4% růstu. Katalyzátorem tohoto růstu byla bezpochyby rozbíhající se výsledková sezona. Mezi prvními na náš investorský sentiment pozitivně zaútočily svými výsledky společnosti Alcoa a Intel. Rozladění investorů, v poslední době ztrápených mnohými jobovými zvěstmi, tak pomalu "prozatím" ustoupilo do pozadí.
Koncem tohoto týdne nás čekají výsledky významných amerických bank J.P. Morgan, Citigroup a Bank of America, které naznačí, zda optimismus z posledních dní bude mít delšího trvání. Klesající objemy obchodů i blížící se rezistence na mnohých indexech se však mohou stát vážnou překážkou pro pokračování růstu.
NÁZOR EXPERTA: Milan Nedbálek, FINANCE Zlín
BIG EXPERT - ZAHRANIČNÍ TRHY
Názory expertů na budoucí vývoj na vybraných zahraničních trzích sledovaný prostřednictvím indexů a porovnání s českým kapitálovým trhem (PX) v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týdnu od 12. 7. 2010.
Týden: 12. 7. 2010

Hodnocení v tomto týdnu provedli:
* Ondřej Moravanský - CYRRUS
* Libor Buček, Jan Mach, Milan Nedbálek - FINANCE Zlín
* Patrik Hudec - Generali PPF Asset Management, správce fondů ČP INVEST
* Karel Kabelka, Miroslav Hlavoň - GRANT CAPITAL
* Aleš Vávra - J&T BANK
* Roman Skalický - LUTHERUS
* Jaroslav Brychta - X-Trade Brokers
Tabulky obsahují souhrn odhadů expertů v seznamu. Sloupec "Aktuální hodnota" uvádí hodnotu sledovaných indexů (páteční uzavírací hodnota), ze které při svých odhadech experti vycházeli. S touto hodnotou budou odhady expertů po uplynutí období jednoho či šesti měsíců porovnávány pro vyhodnocení úspěšnosti. "Medián" je číslo, které leží uprostřed podle velikosti uspořádaného souboru odhadů a "Interval odhadů" uvádí minimální a maximální odhad souboru. Sloupce "Růst/Pokles" udávají počet expertů předpokládajících, že index v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste nebo poklesne.
Pozn.: Odhady mají formu nezávazných názorů s ohledem na předpokládaný vývoj v příštím jednom měsíci a půl roce. Skutečnost se však může velmi podstatně lišit od odhadu expertů. Experti ani Kurzy.cz nepřebírají žádnou zodpovědnost za tyto odlišnosti.
Poslední zprávy
- Rok 2025 na trzích
19.12. 09:00 B.I.G. - Monetární uvolnění a silná Praha
12.12. 10:27 B.I.G. - AI zůstává i nadále megatrendem
08.12. 08:56 B.I.G. - Sázky na pokles na Wall Street dosáhly nových maxim
03.12. 09:08 B.I.G. - Jak na interiér, který vydělává: Trendy, které zvyšují nájemné
28.11. 12:10 Akcie.cz





