Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 22.9.2020 17:04
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Nokia Corporation

1

Nokia Corporation:  Proc pada ?

nebude to nic osobního ale celý technologický sektor už je několik dní pod velkým tlakem a dnes v premarketu opět padá, fondy upouštějí svoje objemy, strach tu obchází kolem.

Nokia Corporation:  Proc pada ?

Možná je to těmi kauzami Spectre a Meltdown. Intel to tajil přes půl roku, zatímco ti co to věděli, vystřelili jeho cenu z 35 na 45. Už jsem to tu komentoval, že si ten skok Intel nezasloužil. Prostě měli informace dopředu, způsobili růst, aby prodali a pak z Intelu vycouvali.
https://www.root.cz/clanky/v-cem-spocivaji-meltdown-a-spectre-zneuzivaji-optimalizaci-procesoru/
Kdyby to mělo být globální, tak by se to týkalo AMD. Všimněte si, že AMD drží jak skála a neklesá na 10. Oni podle mě vědí a číhají na pořádný rodeo (nahoru).
Pár fondů jako třeba ING, prodalo Intel + Microsoft. Typické, oni nevidí rozdíl mezi Intelem a Microsoftem. Přitom je to jako porovnávat jablka s hruškama. Na tom aspoň vidíte, že to obchodují lamy a software.
https://www.w4t.cz/ving-kupuji-dalsi-akcie-general-electric-a-prodavaji-intel-a-microsoft-69515/

Nokia Corporation:  Proc pada ?

... abych to dokončil. Intel bude mít velké problémy a ztrátové kvartály. Záplaty totiž zpomalují počítače s procesory Kaby lake i Coffee Lake. Intel musí přijít s takovou úpravou architektury, která bude proti Spectre a Meltdown imunní. A to bude něco stát, úplně nová generace. Navíc AMD už je napřed. Intel si přetáhl Raja Koduriho, aby v integrovaných grafikách mohl konkurovat AMD. Intel má opravdu velké problémy udržet se na vrcholu. Rozhodně bych v něm teď pozici nedržel.
A možná je důvodem poklesu technologií přepálená cena gigantů jako Google a Amazon. Asi s e nikomu nelíbí, aby Google za chvíli stál 2000 dolarů a víc. Ale já říkám proč ne? Když může nějaký blbý bitcoin stát 10 tisíc dolarů a pořád se jedná o ""vzduch""?

Nokia Corporation:  Proc pada ?

...a ještě jinak. Blázen by teď kupoval nový počítač s procesorem Intel, který má hardwarově neopravitelnou chybu, resp. bezpečnostní díru. Většina lidí, kteří na PC či server nespěchají budou čekat na novou generaci procesorů Intel nebo si pořídí AMD Ryzen, které v druhé edici vyjdou už v březnu. Nejsem si jistý, jestli právě vydaná edice Raven Ridge už je proti Spectre a Meltdown imunní.

1

Diskuze Nokia Corporation Vlákno