Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 28.2.2020 16:01
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1 2 3

Fórum USA:  FED

tak co kluci těšíte se? FED má večer zkroutit sazby o 0,25%. všichni s tím počítají

Fórum USA:  FED

sranda by byla, kdyby je ponechal tam kde jsou nebo zvedl. To by byla korekce :)

Fórum USA:  FED

FED dnes sazby sníží o 0,25 bodů. Nemůže je nesnížit. To by byl průser a akcie by začaly podat. Jen mne uniká to, že když není krize, tak proč je sundávají dolů. ECB je v minusu, FED se dostane za chvíli na 0, a co se pak bude dít? Bude tisk, jenže to zase nepomůže, podle mne tohle fiat měny zničí. Někde se to časem začne sypat.

Tady například vysvětluje ten člověk, že ceny bytů jsou indexu zahrnuty tak nějak z poloviny, jinak by inflace byla dvojnásobná. A takto to dělají se vším. A brambory dnes stojí 40,- Kč.

https://video.info.cz/strunc/ekonom-byty-jsou-jeste-drazsi-nez-nam-tvrdi-stat-selhal-vyvlastnovani-je-ale-zrudnost-42439.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Fórum USA:  FED

se podívej že to samý se stalo před minulou krizí, zvedali zvedali a pak snížili a bum jelo to všechno z kopce, cykly se opakují

Fórum USA:  FED

pěkné video, mám následující vlastní zkušenosti a názory:

1) v roce 2014 jsem prodával dva investiční byty. za docela nízkou cenu. O rok dřív se mi je nedařilo prodat vůbec, jen výrazně pod cenou. Realitní makléřka z Next Reality mi říkala, že nemovitosti půjdou nahoru, hodně nahoru, že mají tyto zprávy z centrály z Prahy. A měla pravdu a já jí nevěřil. Přišel rok 2015 a raketový růst trvající dodnes. Dnes bych měl za ty byty o 50 procent víc minimálně a zájemci by se mohli přetrhnout.

2) letos jsem v dubnu začal shánět byt pro svoje jedno zatím malé dítě. pro druhé už si nemůžu dovolit. byt bych měl jako investiční a pronajímal co nejdéle by to šlo, abych umořil nejvíc z hypotéky.
starší byt na rekonstrukci o rozloze 55-60 m2 zde stojí 2 až 2,5 milionu korun. Váhal jsem nad několika byty. Jeden se prodával za 2,1 a prodal za 2,2. Zájemci ho přeplatili. Makléřka říkala, že doufali, že letos se ceny zastaví případně půjdou dolů. Kdepak. V Pardubicích stále rostou. Na jiný byt přijel zájemce z Olomouce. A o pražácích ani nemluvím, těm se tu nedá konkurovat vůbec. Skupují všechno poblíž vlakového nádraží, protože do Prahy je to odsud vlakem 50 minut, případně po dálnici na Černý most rovněž. Místo lihovaru naproti nádraží tu Strnad postaví developerský projekt. Už teď se ví, že to bude nejdražší metr čtvereční v Pardubicích. (Aktuálně 55 až 60 tisíc za metr čtvereční novostavby) A už teď je na něj pořadník zájemců-milionařů.

3) Slaný ve videu říká, že selhal stát. Ne, selhává kapitalismus nebo spíš volná ruka trhu, kterou propagoval třeba pan Klaus.

4) řešení že není? zase lež. řešením je progresivní zdanění nemovitostí. jeden byt či dům na bydlení, každý další s rostoucí sazbou daně z nemovitosti. Klidně v desítkách procent.

5) Nárok či právo na bydlení? ano, to máme. ale je to stejně absurdní tvrzení, jako že máme otevřené hranice a můžeme jet kamkoli. Lež! můžeme jet tam, na co máme! a s nemovitostmi je to stejné. chceš svůj? jo. máš na něj? ne. tak neotravuj.

6) Ve videu se říká garance vlastnických práv, že je pilíř demokracie? Chyba! ne demokracie ale kapitalismu. špatného kapitalismu. Kdo má právo si nárokovat přírodní zdroje? kdo z lidí vytvořil tuto planetu? jak si vůbec člověk může na úkor jiného člověka nárokovat vlastnické právo na půdu? V Anglii veškerou půdu vlastní královna! a ta královna půdu lidem pouze pronajímá třeba na 100 let. Myslím, že v Číně je to podobné, jen je vlastník komunistická strana.

Fórum USA:  FED

Ty si přebral,co? Jednoduchá rada. Pokud nemůžeš zabezpečit dítě, třeba tím, že mu nemůžeš koupit byt, tak si to dítě nedělej. Lidí je na světe dost, jen místa málo. V Anglii vůbec nevlastní všechnu půdu královna, minulou sobotu dávali pořad o Anglii na ČT2, a mluvili tam mimo jiné i o tom, že královský rod vlastní v Anglii kolem 100 000 ha půdy.

Ty bys danil úspěch, někdo vydělá díky tomu, že pracuje či má nápady velké peníze a nejraději bys mu všechno sebral. To už tady bylo.

Když se tiskne, půjde všechno nahoru. Čím více peněz v oběhu, tím budou vyšší ceny všeho. Státy mají ohromné dluhy, útoky nemůžou jít vysoko. Viz. Itálie, Francie, USA, Japonsko. Japonsko se plácá s úroky stále někde na 0 už desítky let a zatím mu to prochází. Ale to množství peněz se jednou objeví brutálně v potravinách a pak bude konec hry. Jíst musíš, nekoupit byt to přežiješ, ale bez jídla a vody jsi v pytli. To vše nebudu popisovat, co si myslím, ale když to shrnu, západní státy v minulosti kradly v koloniích o 106, a nyní už toho moc, kde se napakovat není.

V tom pořadu jasně řekli, že majetek předci anglické královny získali násilím, kdo byl silnější, ten bohatl.

No nic, podle mne je jen otázky času, kdy se to sesype. Papírových peněz je čím dál více a reálných statků čím dál méně. Ty fiat měny si můžou tisknout centrální banky vesele dál, ale byt nelze vytisknout.

USA jsou proto bohaté, že mají USD, kdyby nebyl, tak jsou chudé jako kostelní myš, pokud nezačnou něco vyrábět.

Fórum USA:  FED

Dnešní FED:

pokud FED dnes něco dalšího neslíbí, tak akcie půjdou dolů, těch 0,25 % je už v cenách započítáno.

Trhy si zvykly na tisk a nyní jsou centrální banky otroky trhů. To podle mne centrální banky posraly a den, kdy začnou sklízet, co zasely, se blíží. To je jen můj názor, nikomu ho necpu.

Fórum USA:  FED

Hehe pokud by se řídili lidé touto radou nikdo by neměl žádné děti. Většina lidí stejně v budoucnu nebude mít žádné byty protože vláda už dala svolení k tomu aby zloději a paraziti připravili důchodce o byty tím že jim budou firmy přilepšovat na penzi a až natáhnou brka tak jim byt spadne do klína. Připravte se na vysokou úmrtnost důchodců. Vůbec nechápu jak s takovýmto hyenismem můžeme koexistovat

Fórum USA:  FED

Tak k tvému názoru o právu na půdu: To ,co píšeš o vlastnictví,to tu bylo taky- ZA KOMOUŚU!!!, Koupil jsem parcelu na stavbu domku, a v katastru bylo osobní užívání na 99let. Tak to chceš?. To bys taky musel vzít to ,že bys k burze ani nečich. Koukám,že bys bral jen to ,co je pro tebe dobrý. A byty na investici, leda sen za starých časů.
A dnes ti nikdo nebrání koupit parcelu,a domek si postavit,(nebo rovnou koupit domek, nabídek je plno, jen na venkov nikdo moc nechce). Pak bys mluvil jinak,žes postavil,ale jen na pronajatém ze kterého tě můžou vyhodit!

Fórum USA:  FED

P.S.To bylo pro strniska.

Fórum USA:  FED

Nebuď naivní že parcelu co si dnes koupíš je tvoje :D zkus nezaplatit FÚ daň a uvidíš čí ta parcela doopravdy je

Fórum USA:  FED

JenTaku,to jsi zabrousil mezi dlužníky.Předpokládám, že akcie obchodují jen solventní obchodníci bez dluhů na hony vzdáleni exekutorům,kteří nejradši sahnou po nemovitosti.

Fórum USA:  FED

žádný komouše zpátky nechci. ale copak nikdo nevidíte, že kapitalismus se sám neureguluje? že trh všechno nevyřeší? konkrétně právo na vlastní bydlení, které nevímjaká ústava prý garantuje. k čemu je nějaké definované právo, když se ho nebude moct spousta lidí vůbec domoct? to je stejné jako říct, že všichni máme právo létat na měsíc a že nám v tom nic nebrání.
to, že lidi kupují tolik bytů na investici místo na bydlení je špatně. stát selhává a přesunuje odpovědnost za vlastní budoucnost na lidi. k čemu potom stát? k čemu potom takové společenské zřízení? můžem rovnou státy zrušit a s nimi daně atd... a starat se každý sám o sebe. se zbrani v ruce třeba. Tady je Krakonošovo!
Copak to nikdo nevnímáte, jak je to celé špatně? Mizerné úroky, takže lidi nespoří. Banky místo, aby lidi nutili si u nich peníze spořit, tak si vesele natisknou další, které půjčí lidem, aby za ně koupili nemovitosti na pronájem. Padlé na hlavu je to celé. A šroubovat se to bude celé někam do výšin, jako třeba akcie nebo bitcoiny. Ale kdo v tom bude moct žít? jen ten, kdo zavčas využil situace. a co lidé, co se do takové doby předražených nemovitostí narodí? jak ti se o sebe postarají, když jim to rodiče nestihli zajistit?

Fórum USA:  FED

Strnisko ja myslim ze jsem normalni kdyz to vidim stejne jako ty. A to je presne kam smerujeme, lidi uz ten stat sere tak ze sami budou prosit Brusel aby se o to postaral jednim superstatem a skoncoval s obzerstvim mistnich politiku. A az budeme mit ten superstat tak spadne klec a budeme tam kde nas chteji mit a budou rikat vzdyt jste si to sami prali.

Fórum USA:  FED

ale to jdeš do extremu, já se bavím o pár stovkách co někdo opomněl zaplatiti za pozemek daň FU a ten ho jednoduše kvůli pár korunám zabaví , proto říkám ve skutečnosti ti nepatří žádné pozemky i když je koupíš, ve skutečnosti patří pořád státu a ty za něj platíš nájemné formou daně a jak přestaneš platit, stát ti ho sebere a bude za něj platit nájem někdo jiný.

Fórum USA:  FED

s tím právem - před revolucí spousta lidí nevycestovala, neb nedostali bumážku ... se jich dneska ptám, jestli teďkon cestujou, a oni že ne, že na to nemaj prachy ... tak se ptám v čem je to lepší, tak prej že můžou ... a můžou, když nemaj prachy? - ne, ale je to prej lepší, protože kdyby ty prachy měli, tak by mohli ... a maj je, můžou? - ne, ale kdyby ... a kdyby dřív měli bumážku? - ale tu neměli ... a prachy teď mají? - nemají, ale kdyby ... a kdyby dřív měli bumážku? - STEJNĚ JE TO DNESKA LEPŠÍ!!!! - a proč? - protože nepotřebujou bumážku ... a prachy na cestování mají? - ne, ale mohli by je mít ... a tu bumážku dřív nemohli mít? ... JDI DOPRDELE VOLE S TAKOVEJMA DOTAZAMA, DNESKA JE TO LEPŠÍ!!!##$!!!$!

asi tak :-)

a stát jako takovej zatím moc neselhává, selhávaj lidi, že ho přestávaj vidět jako službu občanům, a podle toho volí, podle toho se jako jeho zaměstnanci chovaj k ostaním, atd.

jinak podstatná je ta poslední věta - po století rozbíjení rodin se k rodině jako osvědčenému principu budem muset vrátit

to je prostě úděl rodičů své potomstvo zajistit, a pokud to nedávají, hm, podle Darwina takové neschopné geny musí vymřít ... nejsme přirození, žijeme v civilizaci, nebude to smrt násilná, hlady apod., ale prostě reprodukce 'slabších' se bude omezovat

když půjdu do extrému, bezďáci děcka nemaj ...

dřív to bylo tak, že zatímco rodina na úrovni měla jedno-dvě děti, chudí se množili jak králíci

v poslední době se trend obrací, pokud nejde o pobírače dávek, tak si mnoho slabších rodin vystačí s jedním dítětem, a naopak lidi v mé sociální bublině těch trochu lépe zajištěných houfně kupujou dodávky, aby se jim tam ty tři-čtyři, i pět dětí vlezlo

Fórum USA:  FED

To je tedy podle mne pěkná snůška nesmyslů když třeba na Mallorcu se RAYNAIRem dalo letět i za 200 Kč. I ti relativně chudší, řekněme příjmově spodních 10%, klidně na zahraniční dovolenou aspoň jednou ročně jet můžou (vynechejme pro tuto úvahu bezdomovce), kolik peněz by ročně ušetřili jen kdyby přestali kupovat nadbytek jídla a vyhazovat pak přebytky, začli jíst méně (v některých statistikách obezity jsme se dostali už na neuvěřitelné světové No.1!!!), zlešili svou kondici - těžko se jede na dovolenou když vylézt 3 schody do tramvaje se stalo heroickýnm výkonem, popř. snad proboha dokonce přestali kouřit???

Fórum USA:  FED

dobře, tak doletíš na Mallorcu RyanAirem za 200 a co tam? budeš tejden nebo čtrnáct dní žít z jedný paštiky, kterou jsi propašoval v kapse (zavazadla za příplatek) a přespávat pod mostem?

kolik _by_ kdo ušetřil je irelevantní, podstatný je kolik kdo má, ne nějaký kdyby byly v prdeli ryby ...

- přičemž víc ušetřit dokážou právě ti schopnější, krom toho že dík svejm schopnostem víc vydělávaj, tak si právě dokážou najít ty levný letenky, dokážou si zorganizovat dovolenou bez cestovky ... ti chudí nejsou chudí jen proto, že nedokážou vydělat, ale i proto, že nedokážou ušetřit; když už jedou na dovču, tak za těžký prachy s cestovkou, a pak tu (mimojiné z toho) máme nějaký desetitisíce, ne-li už statisíce (teď se mi nechce hledat :-p) exekucí ...

jestli máš pocit, že píšu nesmysly a že není problém i pro spodních 10%, tak mrkej na tvrdý data od Eurostatu:

https://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?dataset=ilc_mdes02

Fórum USA:  FED

Chtěl jsem jen říci,že dnes považuje každý za normální jet k moři za desetitisíce, koupit auto za 75% melouna a vic je skoro normální standard,
ale 2-3mio za domek nebo byt je moc. Přitom bydlení je základ na celý život a auto nad 10let by nejradši vyhnali do šrotu a mazej pro nový.(Nejhorší investice).Souhlasím,že šetřit na důchod v nějakém pilíři je k smíchu, teda směšné tlachy politiků,aby něco jako dělali.

Fórum USA:  FED

Dat za auto trictvrte mice muze dat jen ten kdo nezna hodnotu penez protoze za 10 let to auto proda do 100 tisic tedy rocni ztrata 65 hadru, no znate nekdo takovyho magora kdo kazdej rok hodi 65 litru do kanalu. Takze si nemyslim ze auto ta tricvrte mice je standart jednoduse protoze na nej beznej clovek tezko vydela

1 2 3