Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 28.5.2020 9:01
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze O všem možném

1

O všem možném:  MSCI index

Čau chlapi. Chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte, kde je možné sledovat, které akcie jsou zařazeny do MSCI indexu případně změny, které se se změnou v indexu chystají? Tady je vždycky jen zpráva ex-post, že bude něco zařazeno/vyřazeno, až ten titul leze hodně UP nebo se prodává velkými fondy kvůli legislativě... třeba jako nyní KB. Díky za info.

O všem možném:  MSCI index

Tady se muzes vyradit https://www.msci.com/index-review

O všem možném:  MSCI index

Díky moc za info, ale moc tam z toho chytrý nejsem... :-( Hledal jsem KB, ale nenašel...

O všem možném:  MSCI index

Kde jsi nasel info, ze KB ma byt zarazena do MSCI indexu? Nevim jak se tam da vycist aktualni slozni toho indexu, me osobne tam zajimaj jen zmeny (zarazeni/vyrazeni). Da se tam vycist, ze treba z ceskejch firem tam posledni zmena bylo zarazeni PHILIP MORRIS. Ale KB tam taky nevidim, ani tedko na srpen, tak by me zajimalo, kdes takovou informaci nasel?

O všem možném:  MSCI index

Ted koukam na graf KB, tak jsi mel na mysli asi vyrazeni z MSCI, ze?

O všem možném:  MSCI index

Ano, myslel jsem vyřazení z indexu... ale jak říkám, na těch stránkách se v tom fakt nevyznám. :-( Psali na webu o úpravě pozic... proto jsem se ptal, jestli by se to nedalo zjišťovat dřív než začnou prodávat nebo kupovat.

O všem možném:  MSCI index

No, kdyz se podivas na ten odkaz co jsem posilal driv, tak jeden z dokumentu tam je nazvanej ""MSCI Global Standard Indexes List of Additions/Deletions"" (https://app2.msci.com/eqb/gimi/stdindex/MSCI_Aug19_STPublicList.pdf)

A v hlavice toho dokumentu je tohle:
Geneva, August 07, 2019
MSCI GLOBAL STANDARD INDEXESThe following are changes in constituents for the MSCI Global Standard Indexeswhich will take place as of the close of August 27, 2019.
A pak uz tam je jen seznam Additions/Deletions jednotlivych firem, coz je to co te asi zajima.

Pocitam teda, ze to bylo vyhlaseny 7. srpna, ale ze ty skutecny zmeneny MSCI indexu probehnou az 27. srpna. Nejsem si jistej, ale je dost mozny, ze naky fondy atd muzou nakupovat az po tom 27. srpnu. Takze ty mas skoro 3 tejdny dostat se pripadne do pozice.

O všem možném:  MSCI index

V detailu akcie KB je zařazení do indexu:PX, PX-GLOB, PX-TR.Jinde nic, takže to je asi všechno.

O všem možném:  MSCI index

Díval jsem se na ten dokument jak píšeš, ale kromě těch datumů tam nic zajímavého k vyřazení např. KB nenajdeš... proto jsem psal, že se v tom nevyznám. Ptal jsem se na MSCI záměrně, aby člověk někde v dokumentu viděl, co hodlají vyřadit a co zařadit... pak by se dalo nastoupit nebo vystoupit před tím, než začnou prodávat fondy a ne to zjistit ex-post až když stojíš na peróně a ten vlak už projel...

1