Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 28.5.2020 19:16
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1 2 3

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Trump posunul cla naplanovana od 1 rijna o dva tydny, jak malo staci trhum ke stesti , trhy mysli ze zacatkem rijna se vse vrati do starych koleji, ale je to ono volani Vlk Vlk Vlk

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Běhá to stále podle algoritmů, které vznikly dávno před Trumpem. Toho bych ze současného upíku nevinil. Je to jen taková berlička, že za pohyby na burze můžou jeho tweety

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Tak kdo umi trochu anglicky a zna hodinky se muze podivat na cas kdy vysla zprava a kdy se pohl trh. Netreba v tom hledat nejakou konspiraci algoritmu. Jedine ze by algoritmy vedeli co trump nebo trba draghi rekne. Ale pak by to znamenalo ze algoritmy cekaji na to co reknou vysoce postaveni politici ze jo. Kdyby algace znaly budoucnost nebudou tak silene reagovat na kazdy kvaknuti a pojedou si podle sebe.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Ale on žádný významný pohyb nenastal. 100 bodů nepovažuji za neobvyklý pohyb na DJ.

Přečti si wizardovu predikci z pondělka a moji z úterka. Nevím jak ta wizardova, ale ta moje vycházela ze znalosti algoritmu, který je nyní aktuální. Mimochodem jsem tuto situaci predikoval už před 6 týdny, kdy jsem algo identifikoval. Je to zcela nezávislé na jeho tweetech. Ty zbytkové pohyby dělá retail a drobné fondy.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

před 8 týdny jsi taky predikoval že zlato budeš šortovat od 1400, jestli se tam vůbec dohrabe že jo. taky algorytmus :D

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

detekci algoritmů neumím, takže jsem ve zpoždění:-) ale 14dní je patrná síla trhu (advance decline line, OBV,...) v kombinaci se cycle forecast byla pravděpodobnost vysoká. A když Wizard k tomu dospěl svou cestou, zdá se, že to byla celkem čitelná situace.
Spíš je k zamyšlení, když v takové situaci skáču do shortů a spekuluji na růst volatility.
Ale až budu mít 15let praxe, možná budu tušit o čem ten pravý trading je:-)))

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

s tím DJ tě ten tvůj dvorní broker z Dalasu ojebal , asi by jsi s ním měl hodit řeč, je tam za 15 minut 170 bodů což jak každej ví těsně po půlnoci to není žádný algorytmus ale reakce na zprávu. ale ano vysvětluj amatérům že takový pohyby jsou na US indexu po půlnoci standartní. Ale jak znám Dalas z TV seriálu ani se nedivím, v Dalasu je to samej padouch :D

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Psal jsem, že se zlatem je to trochu jinak. Je to tzv. kryté aktivum.
Ty jsi zde taky psal několik let, že zlato nahoru a asi po 500 špatných predikcích se to otočilo. Stejně jednou ti vyjde i ten akciový propad. Já nemůžu za to, jak funguje burza. Já ty algoritmy nevymýšlel. Jen se je pokouším identifikovat s jistým zpožděním. Tak se uklidni a vezmi rozum do hrsti. Několik let tu sázíš na propady. Ty ale nechodí každý den. Proto ta burza a samotná podstata akcií nebyla zřízena. Nejvíce zkrachovalců vzešlo ze spekulace propadů nikoliv longařů.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

relativ - přesně tak. Jen zaslepený nevidí :-)


JenTaku - v tobě je obrovské množství závisti a zloby. Možná tam hledej důvod svých neúspěchů. To tě jako krizového manažera neučili ?

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Nejvíce zkrachovalců vzešlo ze spekulace propadů nikoliv longařů.
to mi vysvětli

když všichni sázejí na nekonečný růst. Nejvíce lidí na burze právě přišlo vždy když burzy krachly, nebo se pletu? A burzy krachují v pravidelných intervale 10-15 let, nebo se pletu:

2007, před tím 2001, před tím 1997 , před tím 1987 atd atd
většina vždy byla na špatné straně, měli nakoupeno :D je to proto že lidí rádi nakupují a neradi prodávají.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

líbí se mi že když máš předložit argumenty tak začneš tvrdit že závidím a jsem vzteklý. Jak jsi na to přišel? To že chytám barony Prášily na švestkách to mám jako hobby.
Když bylo stříbro na 14 já byl ten kdo říkal vítr se mění dlouhodobě, nakupujte, já to byl kdo zahoukal eurolibra sel na 0,92, já to byl kdo na 1,36 zavelel prodej usd/cad a stejně tak prodávám sap od 2850-2950 už po několikáté. Já si pamatuji co píšu protože to je realita , to jen ti co lžou si nepamatují co píši a pak tvrdí pokaždé něco jiného. A takový mě baví chytat protože to je jednoduše zábava. To že mluvíš o zlobě je zřejmě proto že to tak cítíš ty pod vlivem emocí, ale já se u toho bavím.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

To je velký omyl. Ten kdo má nakoupeno ( živé akcie ) a nemá je na úvěr krachuje pouze na nediverzifikovaném portfoliu. To, že mu klesá hodnota akciového účtu ještě neznamená, že krachuje. Čistý šortař jede v 99% na páku ( jedná se v tomto případě o aktivum ) a pan margin s ním většinou nedojede ani na samotné dno. V současné době se tohoto podkladu hojně využívá pro živení samotného růstu. Jinými slovy tvoje ztráta na šortu v dlouhodobém long trendu dodává zdroje pro růst. Dnes je jim úplně jedno, že jsou některé akcie značně předražené, protože je živý pákový šortaři. Je to jednoduchá matematika. Až ubyde šortařů pod úroveň samovýživy, pak to s velkou pravděpodobností rupne.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

:-))))

no jo, když nekonečně dlouhou dobu tvrdíš, že se to otočí, tak to prostě jednou vyjde. A ty se uděláš hrdinou. To, že si mezitím prodělal kalhoty už ale neřekneš.
Stále tu blafeš něco o baronu Prášilovi, mě přijde legrační v kontextu mých nabídek směrem k tobě. To je nejjednodušší, co zvládne i hlupák, jako jsi ty. Realita je ale úplně někde jinde a ty se jí bojíš.

Ps: kdybys viděl do mého účtu, pochopil bys, že emoce v tomto směru žádné nemám. Emoce se naštěstí v mém životě vyskytují úplně někde jinde. Stále mi dokazuješ, že se jako krizový manažer neosvědčuješ. Hledáš chyby v těch druhých, problémy tam kde vůbec nejsou. Ty se asi osvědčuješ coby krizový manažer SPD a štvou tě lidi, které nejsi schopen získat na jejich víru.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

jo dostal jsi mě, máš mě přečtenýho, přiznávám se. Mám tu tvoji hadrovou panenku a aplikuji na ni VooDoo. před chvílí jsem pod ní v šálku s logrem rozdělal oheň a nyní ji jehlou propichuji oči. Ještě tu mám plochou baterii 4,5V a plánuji jak ji využít k jejímu mučení. To jsi o mě nevěděl co?

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

JenTaku - máš za tento vtip u mě reálnou a velkou jedničku


Chlapi, to s těmi auty je sice fajn, ale jezdit ve 20 let starých autech to taky není zrovna bezpečný. Ono jezdit na 10 let starým PC taky nebude zrovna cool jako jezdit na dovolenou s 10 let starými plavkami taky nemusí dopadnout dobře a jezdit s 20 let starými boby na olympiádě taky těžko , nemyslíte ?

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

Fanouši,co je na na autě nebezpečný? K moři s ním ,pravda nejezdím ,ale na TK mě chválí za mimořádně udržovaný auto, airbagů má dost a brzdí prý líp než kdejaká nová škodovka, protože má přepouštěcí systém brzd.(jako mají kamiony,jen je tam kapalina. A ekologie podle mě je ,čím míň paliva žere,tím míň sežere kyslíku a vypustí sajrajtu.

Mimochodem právě hlásí, že VW fiksluje i s euro 6,asi to ani neumí nebo nelze splnit.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

by mě zajímalo, jak to myslíš s tou bezpečností ... obecně jezdit po našich silnicích je nebezpečný, ale že by na to mělo vliv to, že náš krám má rok výroby 2003 a ne 2014 (pak tuto rodinu přestali dělat a nevím, co místo toho ...), tak to se mi nezdá - jistě, za tu dobu to má nový brzdy, na podzim se chystám měnit ramena, atd., ale měnit celý auto mi přijde naprosto zbytečný, nepřipadám si v tom nijak nekomfortně nebo snad nebezpečně; důvod výměny předchozího nebylo stáří, ale velikost

ditto PC ... skoro před 10 lety (podzim 2009) jsem koupil dva téměř stejné stroje, jeden pro sebe, jeden pro rodiče ... tomu mému po nějaké době klekla základní deska, tak jsem ze dvou udělal jeden, a ten doposud slouží máti k plné spokojenosti, jen s mírným vylepšením, že jsem tam nedávno hodil SSD z vyřazeného notebooku

cool to asi není, ale na přeposílání blbostí mailem, koukání na odkazy z mailu na TyTrubko a přehrabávání fotek jí to bohatě stačí a stáří stroje ji nijak neomezuje

co mě se týče, po smrti výše zmíněného stroje používám jen vyřazené notebooky, a nějakou potřebu být cool s datem výroby ne více než rok v minulosti nemám ... to rozhraní Fio a MetaTrader na tom běží ;-)

kdybych měl potřebu pařit nejnovější hry, řešil bych to jinak, ale při mém způsobu využití ty stroje víc prospí než makají, tak na co něco nového, aby to procento využití schopností bylo ještě menší?

- jo, telefon jsem nedávno vyměnil, s 1 GB RAM už byl problém s navigací, počítám, že stroj se 4 GB by mi mohl ještě aspoň 2 roky vydržet; horší je, že po stránce fyzického komfortu to je downgrade, starý měl vysouvací klávesnici a byl příjemně malý do kapsy, nový stroj s hardwarovou klávesnicí (která by nebyla na úkor displeje) neexistuje (jen různá externí řešení, třeba magneticky přicvaknutá), a požadovaný výkon nenabízí (nebo jsem nenašel?) nic po pět palců :-(

stáří plavek 20 let je optimální, to se opět vrací módní vlna :-)

poslední zimu děcka vytáhly boby po mně, to je krapet víc než těch 20, a srandy si užily kopec ... ano, byl to plastový pekáč, nikoli boby závodní, leč olympijské ambice jistě mít nebudou - kdo má, nechť sleduje poslední trendy, to plně chápu, že olympiáda se ve sportu závislém na náčiní vyhraje jen těžko s něčím, co je pozadu za špičkou vývoje, fyzika je neúprosná, ale to se prostě obyčejnýho člověka a masvýroby absolutně netýká

no tak nevím ... abych měl nové jen protože je to nové, hm, tato potřeba mě nějak míjí

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

No, pokud nemáte ""celo hliník"", pak asi v závislosti na míře koroze vám bude klesat i ta míra bezpečnosti. Nebavím se o konstrukčním pokroku.
To , že máte na autě full airbagy a jsou tam od výroby stále stejné, je vysoká míra pravděpodobnosti, že jejich funkčnost už nebude 100% . Ty by se měly měnit jestli se nepletu po 8 letech nebo minimálně překontrolovat.

Co se toho PC týká, tak já ho využívám poněkud více ( žádné hry na něm nehraji ) a můžu 100% říci, že bych mi 10 let starém svoji práci vykonávat nemohl.

Kdybychom se řídili jenom tímto, pak bychom nemohli létat v letadlech na dovolenou ( i ta An-2 stále poměrně bezpečně létá :-) ), či lodí přepravovat osoby a zboží atd. A zase by neměli ve službách co jíst. Je to uzavřený kruh a je třeba se na to tak dívat.

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

je to nějaký pozink či co, korozi karoserie nepozoruju

konstrukční pokrok je diskutabilní, půl století stará Volva mají mnohem lepší pasivní bezpečnost než nejnovější Fabie, takže jak to chceme srovnávat?

pokud někdo potřebuje super výkon, nechť si klidně pořídí superpočítač a postaví za barákem elektrárnu - naprostá většina lidí, včetně mě(*), ho ale nepotřebuje, takže nevím, proč by měli neustále měnit za nové a nové počítače

(*) větší projekty se stejně nezkompilují za pět sekund ani na super železe, a když už mezi tím začnu dělat něco jiného, tak je úplně jedno, jestli je ta úložka na pět minut nebo na pět hodin

vyvozovat z toho, že by pak nebyl vývoj žádný, tak to je poněkud mimo ... když věc doslouží, ať už věkem nebo že se změní moje potřeby, nebo se objeví na trhu něco, co mi zcela zásadně zkvalitňuje její používání, tak si samozřejmě koupím novou, ale fakt si nebudu kupovat novou jenom proto, abych měl novou, aby to bylo pro takové fanouše dost cool

peníze (resp. část z nich, například), které jsem ušetřil tím, že jsem dosud neinvestoval milion do nového auta, momentálně prochlastávají řemeslníci, co nám rekonstruovali byt, takže se skutečně nebojím o to, že by ve službách neměli co jíst - co jíst nemají (resp. o ten můj milion méně mají) v automobilce, od které bych si hypoteticky to nové auto koupil

Fórum USA:  Trupeta opet po pulnoci troubila

A jsme zas zpátky na začátku- spotřebovávat ,měnit vyhazovat,šrotovat a zeměkouli huntovat.
P.s. Vím jak se šrot taví v elektropecích, co sajrajtu se z toho hulí, a záchyt? tak leda ve dne a nejhrubší prach, plyny nikdy.

1 2 3