Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Čtvrtek 4.6.2020 23:08
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/obnovuji-most-ukryty-zeleznou-oponou-40297348?dop-ab-variant=19&seq-no=4&source=hp


Z toho článku máte pocit že železná opona skončila včera. Kdyby ho nenechali těch 30 let chátrat rozhodně by byl v daleko lepším stavu. Ale důležitý je že to můžeme svést na někoho. Vsadím se že i v roce 2050 budou o D1 říkat že je ve špatném stavu protože ji komunisti špatně postavili.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

D1 (neboli nejdelší parkoviště v Evropě) je velká bolest. Jako hlavní dopravní tepna je myslím poddimenzována od samého počátku. Když ne rozšíření na 6 pruhů, pak je potřeba alespoň pořádná krajnice/“odstavný pruh”). Tento úkol čeká na velkého vizionáře, s pořádnýma koulema a nabitým účtem, který si to vezme jako prioritu. Jinak to bude furt stejná písnička i v r. 2150 (2050 je z historického pohledu celkem za humny). Ale to nejsou jen dálnice, ale silnice obecně. Nevím, proč jinde to jde a v ČR ne. Tohle mi fakt hlava nebere. Omlouvám se, že v tomto případě nejsem vůbec vtipný. To snad ani nejde. Jezdit u nás po silnicích, to by jeden umřel.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

kdepak jen silnice, na Jižním městě již od výstavby s e počítalo s velkým provozem tak hlavní tepny jsou 4 proudovky nicméně je nyní downgrajdují na 2 proudovky / protože se vysrali na údržbu podchodů pod těmito vozovkami takže místo opravy podchodů tam natvrdo hodíme retardéry aby auta jela jen v jednom pruhu a chodci mohli přecházet když do tunelu nemohou a u sádky se na tom podchodu dokonce propadla vozovka tak tam bouchli betonový zátarasy a zákaz vjezdu vozidlům nad 15 tun a vypadá to jako trvalé řešení prototože oranžový blikající světla našroubovaly do silnice natvrdo. no a jinde z toho udělali cyklosbusstezky nebo parkoviště, takže na jižním městě jsou občas pěkný kolony ve špičce. A parkoviště co byly u paneláku a lidé tam parkovali běžně tak si tam z radnice někdo půlku parkoviště oplotil a vybírá výpalný 1500 Kčs/měsíc. A těhle oplocenejch placků jsou na jižnáku desítky budou povídat že to komanči špatně naplánovali když je málo parkovacích míst. to by jeden z nich blil.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Stručně a úderně řečeno: Nejen silnice, ale nově i podchody a parkoviště :-))) A občas se přidá i most :-)
Výborně. Diskuze nabrala kýžený směr :-) Něco jako dobrý jazz.

Těmto a dalším jevům normální vnímavý člověk prostě nedokáže nečinně přihlížet. Čelit takovému rozkladu dnes a denně. Zažere se to postupně tak hluboko pod kůži, že se z člověka stane buď imrvere nasranec nebo cynik. Jestli mohu radit kolego, vysmaž z té matice, dokud je čas. Já tam vydržel 5 let. A humor se mi vrátil, až jsem opustil celou republiku :-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

JenTaku říci celý příběh, to by ti tolik nevyšla pointa jak byli ti komanči skvělí a dnes je všechno špatně.
Na Jížňáku jsem vyrostl, ty hlídaná parkoviště jsou tam od 90. let. O jejich vzniku nemám iluze, jedno vlastnil/ní i fotbalový klub Háje, tam bych to odhadoval na soudružsko estébácké známosti, ale zisk šel alespoň do amatérského sportu. U jiných někomu do kapsy. Jasně, těm které zabrali jejich parkoviště před barákem byli nasraní, ale zase řada lidí tam parkovali svá auta, i když tam šli kus pěšky, protože nemáš tušení, jak na Jížňáku tehdy mizela auta nebo jen díly. O jedno auto jsem přišel po týdnu a jednou jsem ráno přišel k autu a neměl kapotu, to je tak cca 10let zpátky.
Ale hlavně, dnes jsou narvaná i tato hlídaná parkoviště, takže na současný stav to určitě neprojektovali, ale plány neznám, ty si je určitě četl. Tím, že zavedla praha 4 modré zóny, posunuly problém na Jižňák, kde se teď více snaží ráno zaparkovat svoje auta přespolní.
Osekání pruhů si mi také nelíbí, ale hlavní důvod je koncepce pruhů pro autobusy. A při tom množství aut se to stejně před křižovatkou či kruháčem naštosuje. Než profrčet Jížňák je horší se tam vůbec dostat. Všechny příjezdové cesty směr centrum stojí ještě více. Jezdím to teď s dcerou každý den do školy. Trochu by pomohl obchvat, ale dokud zelení a jiní levičáci nám auto do měst nezakážou, bude to takto. Před 15lety jsem na to každý den čuměl na předměstí Londýna a nechápal a dneska v tom jedu:-) Hlavně pondělí je peklo.
Takže příběh jako vždy je trochu jiný, ale tahle část ti tam nezapadá.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Abych jen neplevil jako místní soudruzi kouzelníci:
Trochu koušu, jak blbě jsem ráno vylezl z německý bonds před jejich výstřelem up. Ale myslím si, že stejně jako zlato ještě dolů půjdou (nemám však pozici)a pár dní to může ještě trvat.
Jinak pro akcie je statisticky tento týden nejhorší v roce. Od 1990 jen 2x nezavřel SPX v průběhu následujícího týdne některý den pod pátečním close. Doplním, že se nejedná o mou statistiku.
Nicméně páteční povinný short je vyjímka. Jinak se chystám postupně nakupovat při poklesu.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

> Ale hlavně, dnes jsou narvaná i tato hlídaná parkoviště, takže na současný
> stav to určitě neprojektovali, ale plány neznám, ty si je určitě četl.

ano, máš pravdu, určitě to neprojektovali na současný stav:

> Tím, že zavedla praha 4 modré zóny, posunuly problém na Jižňák, kde se teď
> více snaží ráno zaparkovat svoje auta přespolní.

... protože kdo tehdy mohl vědět, že se nějaké modré zóny zavedou

to ti nepřijde ani trochu blbý nejdřív zkritizovat, že to kapacitně nestačí, a že kolega určitě kecá bludy, a hned v další větě nepřímo připustit, že by to vlastně bylo naprojektovaný dobře samo o sobě, že problém je především v tom, že do toho zasáhla 'vyšší moc'?

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

jasně ale dávat za vinu krádeže aut parkovišti je nesmysl, parkoviště za to nemůže, spíše laxní přístup policie, kdo byl někdy hlásit vykradený auro ví jak to chodí, mě se to stalo x, ale na žižkově nebo spořilově nebo ve vršovicích, já na jižnáku vyrůstal a ty oplocený kusy tam vznikly někdy od roku 1998, nicméně nadávat na komanče že postavili malý parkoviště a ještě si z toho půlku sebrat pro sebe abych kasíroval výpalný mi přijde dost nemorální. soudruzi to postavili pro lidi a demokracie jim to vzala.Nebo dá se to popsat jinak? nikdo neříká že komáři byli skvělí, ale to jejich plánování mělo něco do sebe. Dnes je normální že se věci řeší bez plánu až když to začne rozpadat se začne vést diskuze kdo to vlastně měl na starosti a zdali to má smysl opravit.A je pravda že za komára se stavělo 50.000- 60.000 bytů ročně, jeden rok i 100.000 . Současný systém po 30 letech inovací a nových technologíí jak stavu co nejvíce urychlit a pokud možno levněji postavi zvládá 30.000 bytů ročně. Ale na komanče se bude nadávat že byli neschopní. co nám za 30 let na jižňáku vzniklo novýho od polistpadových soudruhů? já toho moc nevidím.jedním slovem prd.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

kavole: na tebe reaguji poprvé a naposled. Že píše bludy jsem nepsal, jen že ten příběh je poloviční, protože by to kazilo jeho pointu. To že čteš selektivně vím dávno. Proto s tebou diskutovat bych považoval za ztrátu času, navíc tvé vyjadřování zde, mi je krajně nesympatické. Může to znít arogantně, ale tak to mám. Tedy otázky mi další klást můžeš, ale odpovídat ti na ně nebudu, v zájmu své pohody.

JenTaku - Že u nás chybí strategické plánování začínající nahoře a konče v malé obci s tebou zcela souhlasím. Hledat něco pozitivního na systému, který násilně zlikvidoval své odpůrce a byl postaven na nenávisti, vzhledem k historii mé rodiny, je pro mne osobně nepřípustný. Je to pro mne stejné jako bych vychvaloval, že za Hitlera se rychle a hodně stavělo.


Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Ach jo, jen jsem uvedl, že byli i tací, kteří byli rádi za oplocená parkoviště a parkovali tam rádi a tedy ne všichni to považovali za krádež jako ty.
A co na tom zastavěném sídlišti jako mělo ještě vzniknout? Moc volných ploch tam nezůstalo a dnes je o ně boj. Developeři by je zastavěli hned, to se neboj. A že dostalo komplet nový kabát a není to už jen hnusná šeď nepovažuji za prd.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

ten nový kabát je díky zlodějině zvané zelená úsporám kdy vezmeš peníze všem občanům aby jsi je dal některým a přitom se v tom kruhu sám napakoval. Bez těch dotací by byla většina stále šedivá. Takže zase jen vychvaluješ něco co vzniklo odcizením něčeho těm druhým . A pokud někdo chce provozovat hlídané parkoviště co mu brání aby si postavil parkovací dům. oplotit stávající parkoviště občanů kteří tam desítky let parkují a vydávat je za podnikatelský počin no to je praštěné na hlavu. To je jako kdyby si na D1 někdo oplotil jeden pruh do Brna a za tučný poplatek by jsi po něm mohl svištět bez kolony. a na ty ostatní by zbyl ten druhý pruh. Ale to vlastně není tak špatný nápad, určitě to něj to někoho časem napadne. Podívej se na ty stavby na jižním městě, na obchoďáky třeba, pořád jsou v tom stavu jak je komunisti postavili.Ted tu třeba jeden opravují co už opravdu padal lidem na hlavu ale trvalo to 30 let dokonce i některé zdravotní ordinace jsou stále v panelových domech v bytech kde je za socíka umístili dočasně protože bylo potřeba aby byly všude po sídlišti, a jsou tam dodnes, za 30 let nebyl čas postavit pro doktory kloudný ordinace.Pořád tu žijeme z toho co se za socíka postavilo protože demokracie má jen tlamu plnou líbivých keců o demokracii ale postavit něco na to prostě nemá. A když už konečně něco postaví pro občany tak je několikanásobně předražené.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Tvůj názor ti vyvracet nebudu, ztráta času, stejně bude mluvit každý volič komunistů, SPD a všech co je živí jen závist a nasranost. A taky vlastní neúspěch. Díky bohu, že podle výsledku voleb, si toto myslí menší část voličů na Jížňáku.
Asi odejdu do věčných lovišť za Fanoušem, tady ta negativní energie je o zdraví, i když se to prezentuje jako osvícenství:-)))

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

asi tě zklamu, větší část voličů jižnáku k volbám už vůbec nechodí protože už pochopili že to nemá smysl, nic se nezmění. řeknu ti tajemství, nezáleží na tom jakou stranu volíš, je to o dobrých lidech a hajzlech a ty najdeš ve všech stranách stejně jako v populaci. možná volby budou mít smysl až politické strany zaniknou.

Fórum USA:  Současný systém nás stále zásobuje vtipy :D

Nebudu a nebudu :-))) Můžeš... ale nebudu :-)))

Heršvec, víkend v Norsku a stejně jsem měl pocit, že stále nejsem dost daleko :-)

1