Navíc vložte kód i těsně za úvodní značku :
Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Úterý 26.5.2020 1:17
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze ČEZ

1

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

udělejte si obrázek sami ..

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/mrtvi-seniori-v-postelich-o-ktere-se-nikdo-nestara-tak-vypadaji-pecovatelske-domovy-ve-spanelsku-40317821?seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=nu

..jen, doufám že to tu nedopadne jako v onom kapitalistickém a demokratickém Španělsku, kde nechali v budově smrtné důchodce s KOVI-19 a nakažené lidi důchodce bez pomoci, jen tak ležet, bez jídla v jejich postelích kde všechen personál utekl, nikdo jim neobstaral jídlo, ani tu základní zdravotní péči.. to je ten opravdový kapitalismus, který ukazuje tu pravou tvář.. Vážení, to už zatracovaná herečka po roce 1990 v roli : ŽENA za pultem- paní Švorcová řekla po slovních útocích na její osobu na jednom veřejném setkání.. Nevím jak to tady dopadne, ale já s komunisty a s vámi jela ve zlatém kočáře.. když vidím ten pohled na Španělsko, tak si kladu otázku, opravdu jsme se vydali tou správnou cestou, jen né cestou všemi zatracovaný komunismus, byl to hnus,nic jsme neměli, stát se o nás staral, nikam jsme nemohli... teď to máme a myslím si, že nejsme a nebudeme od chování Španělska jako Češi daleko.. jen odsaď, podsaď + závist a pomluvy 30 let výchovy nových mantinelů.. každý si lehne , jak si kdo ustele.. ten kdo má továrny, ten si asi lehne jinak, než ten, co si nemůže dovolit ani teplou řádnou stravu.. pak tu běží na TV aby se přispívalo dětem na jídlo, že nemají děti a jejich rodiče ani na Ty drahé školní obědy..

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

""Celý svět leží v moci toho ničemného""
Přečti si něco z Bible. Tento svět je v moci Satana nikoli Boha. Nemůžeš čekat od žádného systému, který vymyslel člověk s padlou povahou, že bude spravedlivý. Bude pouze bezcitný a nelítostný. Komunismus měl svoje mínusy, viz krutosti estébáků, nebo jak naložili s piloty RAF po druhé světové válce, zažívali horší mučení než od nacistů, pro rusáky spousta politických vězňů dobývalo uran v uranových dolech až tam chcípli, vykonstruovaný proces s Miladou Horákovou, kterou krutě oběsili, aby umírala pomalu, utýraného faráře z číhoště,....
A že nám komouši zamlčovali, že nás osvobodila kromě rudé armády taky armáda americká...
Že církvím sebrali kláštery a udělali z nich blázince a starobince...
Bylo by té špíny mraky, co by se na komunismus našlo.
Komunismus nahrával zlu v lidech, aby jeden druhého ze závisti udávali a sledovali.
Kdybys zmínil socialismus, tak to už bych mluvil jinak. Ten mi přijde mnohem spravedlivější než kapitalismus.
""Člověk nad člověkem vládne ku jeho škodě""
Až přijde boží království, tak to bude vypadat jinak. Hlavně lidi budou jiný.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

podepisuji. za mě jak celé zdravotnictví tak péče o staré a nemocné by nikdy neměli být provozovány za účelem zisku, protože pak se šetří, na materiálu, na lidech, na všem. ( I to blbý žrádlo v nemocnici provozují firmy co chtějí vydělat a potom je nemocniční strava horší než ve vězení. Měla by to být služba státu svým občanům za to že ho celý život živí,

už jsem to tu jednou psal 90% pečovatelů v rakousku je z čsr a SR, protože je to 5x levnější, proto pendleři můžou přes hranice. Nevím čím nás rakušáci drží pod krkem že jsme jim na to kejvli a dál si sem taháme nákazu. Není problém aby se o to postarala rakouská armáda když mají málo pečovatelů. Oni jich vlastně nemají málo, jen za to nechtějí platit tolik peněz protože zisk zisk zisk zisk zisk

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

nevím jak ty ale my ve škole tu informaci že američané osvobodil Československo k demarkační čáře na Labi měli. To možná jsi to už zapomněl. Nebo Vám to Vaše soudružka zatajila. A víš kde církev nabrala majetky ne? to se dneska zatajuje a dělá se že církev byla a je nevinná.
a komunismus jsme tu nikdy neměli takže nevím odkud čerpáš zdroje. Ve vrchnosti se vždy slejzají lidé co to myslí upřímně, ale většina z nich jsou psychopati. a je úplně jedno jaký -ismus zrovna je u moci. Stále se u moci střídají stejné rodiny jen mění kabátky dle situace.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

Socialismus byl dobrý už jen proto, že kapitalismus udržoval v mezích ""lidské tváře""...každý nechť si to přebere...

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

ale smyslem mého příspěvku mělo být hlavně to, že žádný systém vytvořený člověkem nebude spravedlivý.
Jestli rodiny mění kabátky, to nevím. Podle mě padlá povaha člověka způsobí, že se pokaždé chytí nějaké příležitosti krást někdo jiný. Viz naše slavná privatizace třeba.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

když ti jde o moc je ti buřt jestli máš na sobě kabátek rudý či modrý, jde ti především o tu moc, ne o to co máš na sobě. Je pár co zůstanou kabátku věrní za každé situace a to jsou ti co tomu opravdu věří a možná to myslí opravdu upřímně, ale většina vrchnosti jsou převlékači, budou dělat a říkat to co systém po nich zrovna žádá dokud jim to bude klapat a sypat, jak ucejtí změnu větru tak jdou do toho.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

Je fakt, že kapitalismus s lidskou tváří existovat (již ze své samotné podstaty) vůbec nemůže, ale můże něco jiného existovat s lidskou tváří?toť otázka, byl tu jeden pokus násilně přerušený...(jak by asi jinak dopadl, nikdo neví?, jelikož bůh je jen výtvorem fantazie člověka...

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

No,za vlady ksč ucili ze usa prijela na pomoc do plzne a osvobodila ji rusove sli z vychodu pres Duklu..takže v 80 LETECH NIC NETAJILI..ALESPOŇ NE V DĚJINÁCH CSSR.CO SE TÝKÁ OZNAČENÍ KOMUNISMU JSEM NADEPSAL PROTO, ZE MÁLO LIDÍ ROZLIŠUJE DOBU CO BYLA ZA SOCIALISMUS A KOMUNISMUS ZE SE TEPRVE PŘIPRAVOVAL..u Milady Horákové si nejsem jisty,doktor prav a dobre věděla o co jde v monstr procesu jde,dokonce věděla ze se to bude veřejně vysilat a natáčet; cely proces jsem vzhledl nevim co ji slibili ale myslim si ze stacilo se jen zminit ze to neni svobodne vyjadreni ale vyjadreni pod tlakem a ikdyz mluvila bez durazu a intonance narozdil od statnich prokuratoru byla se svym osudem smirenaale přesto mohla učinit nesouhlas s obviněním,což neudělala. .škoda, proto zůstává mnoho otázek..smrt si rozhodně nezasloužili, mohla důrazně světu sdělit,ze je donucena vypovídat..byla vyzvána prokuratorem..nic však neřekla. . Nikdo neví co v tom bylo..slíbili ji něco, nebo prohlášení učinila bez nátlaku, vcil spekuluj! Vse je v lidech a i komunista mohl být nezistny a dobrý a vzdělaný a chytrý .. církev zase dělala vse proto aby udržela své stádo v nevědomosti a lépe manipulovala lidmi,palila knihy,zapalovali domy i Mistra Jana Husa..Každá doba měla své stine stránky..pokud mluvis o špíně a mracich i tato pravičáci doba 30 posledních let ma mnoho špíny na hlavě..

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

Tak nás to o osvobození američany opravdu na základce neučili a to mi bylo asi 14 když přišel plyšák. Ještě si vzpomínám, že až po plyšáku mohl jeden spolužák mluvit o svém dědečkovi, který lítal u RAF a pak po něm v té obci pojmenovali ulici nebo dokonce náměstí.
Horáková byla zastrašovaná jako všichni ostatní. Kdyby cokoli kvákla, tak věděla, že jí budou šíleně mučit. Myslela si, že když jim půjde na ruku, že jí ušetřej alespoň holý život, ale to byl omyl. Tenkrát opravdu nebyla doba jako dnes, že bys měl odvahu něco světu důrazně sdělit, tos mě fakt pobavil :)
Církev není svatá a určitě bylo víc pokusů o její reformu a následně potlačení než jenom příklad Jana Husa. Ale šlo mi o to, abych poukázal na zvěrstva komunistů.
Po plyšáku zas byla trochu jiná situace. Buď se nepohodlný člověk zlikvidoval třeba v sudu na dně přehrady nebo prostě zmizel nebo se ho nejdřív pokusili uplatit.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

a jé, koronavirus nám šahá na blahobyt, peníze a lidi už vzývají socialismus či nejvyšší level komunismus. Nikomu ten názor neberu, to že pro velkou část obyvatelstva je osobní svoboda spíše přítěží a jsou spokojenější ve stádečku, kde se o ně postarají, je známá věc.
Ale spekulovat, že si Horáková může za smrt sama, to je pouhé překrucování faktů. To bych mohl říc i o Husovi, že stačilo odvolat a nemusel být upálen...tak si také za to může sám?
Kritici si neuvědomují, že za toho komunismu (i když podle teorie to komunismus nebyl) jste nemohli veřejně říci své názory ani při pivě v hospodě. Něco jste řekli v hospodě a druhý den v práci jste šli na kobereček. Buď te rádi ,že si můžete psát co chcete.
Já mám pocit, že socialismus s lidskou tváří se šíří z Bruselu již pěknou řadu let a jak to vypadá vidíme ve Španělsku. V porovnání např. s Koreou nyní vidíme, kam ten plíživí socialismus ala ""o vše se postará stát"" v Evropě směřuje. Na druhou stranu neříkám, že kapitalismus v dnešní pododě je něco, co bych chtěl adorovat.
Na nákupu je podle mne ještě čas, jedna vlna dolů podle mne ještě přijde, ale low si odhadovat netroufám. Pořád vidím variantu vstupu do longů v dubnu.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

V článku nebylo účelem někomu něco vnucovat,jen vyvracet.Ano,my jsme se ve škole v roce 1982 učili o osvobození části země Plzně Amerikou,měli přijít ve stejný den jako řídící do Prahy,jenže se o den z americkeho rozmazu zpozdili..byla v tom světová politika. 80LETA NEBYLA VYHROCENÁ ANI V HOSPODÁCH, TAK POZOR CO SI PAMATUJES Z VYPRÁVĚNÍ, V TEXTU JSEM PSAL ZE ŠLO O JEDINCE CO UDÁVALI A UDÁVÁ SE I DNES ! TO NEVYMIZELO- závist a hloupost s blbostí. . O Horákové a Husovi jsem psal,ze tam byla možnost. Mistr Hus razil pravdu a pro ni zemřel Horáková tohle mohla zvrátit stála proti lzim- vykonstruhovanym; a ta doba není srovnatelná. My máme z kostnateli systém školství, práva a postupů které nahrávají pouze státu a podporují ho ve státní nečinnosti;ala i zítra vyjde přeci sluníčko.. Koreu myslis kterou? o te nahore nic moc nevime jakou maji smrtnost a nakazenych o jizni vime toho dost..shodneme se asi natom ze se z Bruselu šíři socialismus s lidskou tváří.. což značí : CO se nepodařilo komunistům, to se podařilo Bruselu: žít bez peněz jen kartičky, zadržování peněz na účtech , exekutori,kamerovi systém úplně na všem a sledovat občany na ulicich,silnicich,parcich, zákazy zabijacek,kseftareni s lístky,rousky, krádeže jen nad 5000,pokud nekdo ukradene miliony se netresta nebo se dozna ze to bude splacet a je vse vyrizeno trestní čin zahlazen, nikdo neřeší ze krádež je krádež,vniknutí do domu oknem okradeni a zabití vše v pohodě.Milost se udělí. .za zásluhy se da udělat vše. . Máme přeci všichni stejnou startovací čáru a všichni HOLÉ RUCE..Huligens na stadiónech musí mít odkrytou tvář, my jsme v době kdy musíme mít zákrytu tvář vse pod pokutou,ale nikdo neřeší proč to Hulegens dělá,proč ničí vlaky,demoluji vlaky,restaurace. .Vyšší moc je ideální to oznacit- třeba i ta Korea je vyšší mocí a měli bychom to respektovat, stejně jako respektujeme Kubu která se pozvolna otvírá světu. Jinak trh bude myslim taky pulsovat nahoru a dolů stačí jakákoli zpráva a podle toho se trh nasmeruje..Jedno je jisté, ze za dividendy by melo dane platit i zahraniční vlastnici stejně jako nasinci;jinak dvoji daně #dvoji ceny; taky nam ro trvalo nez sme se jich zbavili; prostě zavest je to hračka zrušit potíže. .

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

80 letá nebyla vyhrocená? Ano nebyly to 50. léta, ale ten humus tu byl pořád. Pokud si jako poslušná ovečka se řídil čím máš, pak si žil ""v poklidu"" jak to ty nazýváš. Proč jsem použil tu hospodu? Protože přesně po jedné víkendové návštěvě hospody na chalupě toto zažil táta v práci, jeho štěstí bylo, že ředitel ho znal, znal mého dědu. Takže mu jen poradil, ať si dá pozor, že práskači jsou všude. Na toto se jednoduše zapomíná. Ale jak jsem psal, pro velkou část lidí je psychologicky osobní svoboda skličující a jsou raději, když se o ně někdo postará. Nic proti tomu, tak to zkrátka je. A naopak pro mnoho lidí to bylo absolutně k nežití a museli zdrhnout aby mohli dýchat. Režim, který musí zavřít hranice, aby mu neutíkalo obyvatelstvo?...to mluví za vše.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

já ti to řeknu takto, kdo che bojovat, bojuje, kdo chce utíkat utíká. Je pravda že na západě bylo tolik pozlátek, Tetička z Vídně k nám jezdila každý rok na 14 dnů, kromě jiného přivezla spousty katalogů, no to zboží hltali všichni, půjčovala si to celá vesnice. To bylo hlavní lákadlo za hranicemi. Kdyby komunisti měli tyhle pozlátka v krámech tak by nikdo neutíkal. Jenže jsme si mysleli že se tam lidi mají jak v ráji. Já procestoval západní evropu od 92-96. teprve až tam seš zjistíš jaký je rozdíl mezi reklamou z časopisu nebo v televizi a realitou. V západním německu jsem někde viděl takovou bídu, jakou nemají v čr ani v tý nejzapadlejší vesnici, a o francii to už ani nemá smysl se zmiňovat. Jiný je to když cestuješ po turistických památkách a bohatých městech, po letoviskách a jiný je to když se dostaneš mezi obyčejné chudé lidi na vesnici.

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

JenTaku: ty levičáku, přestaň tady už s tou neomarxistickou propadandou! V západním Německu že někde bylo hůř než u nás v ČSFR? Ale prosím tě, ještě tu o červený Karkulce... Bože můj...

ČEZ:  kapitalismus a demokracie je opravdu lepší nežli komunismus a okleštěná demokracie ?

já tam žil a pracoval 4 roky tak mi nevykládej že jsem blbě viděl. jasně pokud jsi pracoval pro banku, nebo DB nebo DP , nebo někde v automobilce tak jsi neměl špatnou mzdu a žil jsi slušný život, pokud jsi nemusel zrovna k zubaři, taková korunka za 3000 DM v roce 1996. Pozor a to jsi byl zaměstnán a měl jsi zdravotní pojištění. Takže pokud jsi byl třeba důchodce s důchodem 600 DM tak holt žádná korunka nebude. Dokud neumíš německy a nebavíš se s němci u stolu tak tyhle věci nevíš. Neříkám že byla bída všude, to když vjedeš do vesnice tak to poznáš jestli jim je dobře nebo špatně. když vidíš sedláka co mu táhne na 70 chodí o berli a souká se do starýho traktoru, pokud je zrovna pojízdný, vstává v 5 ráno a bere do ruky vidle a v 9 večer chodí z práce, dům ze škvárobetonu, z 60 let, neomítnutý a jednoduchá okna,( to je jedno křídlo s jedním sklem) když chce pohnojit pole, musí si na to brát úvěr a modlí se aby byla úroda. když se mu narodí tele tak ve 4 týdnech má hodnotu 200DM, když to tele onemocní, tak přijede veterinář, dá mu injekcia druhou ti nechá na ráno a vyplázneš 300DM. A když to tahle pozoruješ tak ty věci vidíš. ANo když znáš jen Frankfurt, tak ti přijde jak se všichni mají dobře. Takže ne všude v Německu je blahobyt a mají se tam dobře, jsou tam obrovské nůžky.

1

Diskuze ČEZ Vlákno

JenTak:
kapitalismus ademokracie jeopravdu lepší nežlikomunismus aokleštěná demokracie?