Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 20.9.2020 18:13
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  divím se

proč se žádný novinář andreje nezaptá co dělají v této době naši vojáci v Litvě když bychom je potřebovali doma, ještě jsem za tem měsíc žádnýho vojáka nepotkal, přitom by klidně mohli stát ve stanicích metra a měřit teploty procházejícím nebo cokoliv jinýho co v této době pomůže. A rozhodně to není hraní na vojáčky u ruských hranic. Asi si myslí že rus se vzdá a celou zemi jim odevzdá.

Fórum USA:  divím se

Protože novinářem je dneska vlastně kdekdo. Dřív to byli lidi vzdělaní se všeobecným přehledem, dneska jsou to lidi, co možná nemají ani maturitu. Ta pravá ryzí novinařina už vymizela. Navíc kolik z nich je opravdu nezávislých že...

Fórum USA:  divím se

Přestaň konečně šířit paniku, té je už i tak dost a už má i mnoho zcela zbytečných obětí (sebevraždy, lidé opuštění v léčebnách ve Španělsku atd. až po trotly otrávené vypitím chlorochinu po projevu Trumpa). Nechceme se proboha dostat do situace, kdy by šel do vězení každý kdo vyleze 100m z domu. Takže je třeba spíš klid, neplašit se, nevytahovat rasismus, nacionalismus, nesmysln útočení na okolní země a uvědomit si že tuto infekci dostaneme nakonec skoro všichni a většina bezpříznakově (mnozí už to mají za sebou) a že od začátku jde pouze o to zpomalit šíření natolik aby nedošlo k přehlcení zdravotního systému jako ve Wuhanu a pak v Itálii a teď asi i v NY. Dále je podstatné ochránit lékaře, sestry, pečovatelky, zubaře atd. (zde vláda fatálně selhala) a všechny ohrožené skupiny (velmi vysoký věk, přidružené choroby, transplantovaní atd.). Pro tyto ohrožené by bylo ideálné, kdyby se dočkali vakcíny nebo kauzálního lku dřív, než budou nakaženi. Jinak je třeba si připomenout ře poslední silná epidemie chřipky 2009-2010 (swine flu) měla kolem čtvrt milionu obětí (některé odhady uvádějí i >0,5M), 10x tolik než zatím COVID-19, a byla snad celosvětová panika a ekonomická katastrofa?

Fórum USA:  divím se

Okej uklidním tě, my jsme na začátku cesty teprve, počkal bych s tím sčítáním obětí až bude po všem, za rok za dva. možná. Jistě si vzpomenete co jsem psal už před týdny jaký opatření byb bylo moudré udělat . Protože jsem dával ve škole pozor. Panikařit není třeba, je třeba vytáhnout ty krizové plány z šuplíky co vypracovali lidé z oboru a podle nich začít pracovat. Co se týká naší pidi armády, ta už dávno měla být ze zahraničí doma, protože problém máme doma, ne v Litvě, ne v Iráku, ne v Afghánistánu, ale doma.

Fórum USA:  divím se

Na rozdíl od Tebe pro mnoho lidí ""doma"" znamená v EU nebo v jakkoliv demokratické zemi. Kouskem armády jsme klidně mohli pomoct Itálii, tady jí nepotřebujeme pokud nechceš střílet ty co venčí psa v parku bez náhubku na ksichtě. Nelze jen žádat dotace a pak když jiná země EU potřebuje pomoct říct kašleme na vás zavřeme se doma a sbohem. ""No man is an island, entire of itself; every man is a piece of the continent, a part of the main. If a clod be washed away by the sea, Europe is the less, as well as if a promontory were, as well as if a manor of thy friend's or of thine own were: any man's death diminishes me, because I am involved in mankind, and therefore never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"" John Donne kolem 1600. ""Žádný člověk není ostrov sám pro sebe, každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny; jestliže moře spláchne hroudu, je Evropa menší, jako by to byl nějaký mys, jako by to byl statek tvých přátel nebo tvůj: smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.""

Fórum USA:  divím se

sorry jestli tvoje myšlení je že voják umí jen pálit z kvéru, ta to sorry, měl jsem tě za ynteligentnějšího, Armáda není jen od toho aby střílela, ale aby pomáhala vlastnímu obyvatelstvu, a pokud jsme ji chtěli poslat do zahraničí na misi tak třeba na řecko tureckou hranici. Ne na litevsko-ruskou. A já zapomněl do řecka jsme poslali 8 celých policistů. Sláva Halelůja. Za mně vostuda. Na dotace ti sere bílej tesák, Evropská unie v boji s koronavirem selhala a bez ní nám bude líp. A ty peníze co rozdává, tak nejdřív musí někde ukradnout, půlku jich prožrat pro sebe a zbytek rozdat aby si udržela svoje rybičky ve zlatým bruselským akvárku. Rybičky protestovat nebudou, a akvárko si sami nerozmlátí. Přeci nevěříš těm pohádkám o dotacích? nebo že si EU tiskne peníze a ty rozdává?

Fórum USA:  divím se

k armádě bych jenom dodal, že máme Ministerstvo obrany nikoli Ministerstvo války nebo třeba útoku.
Takže smyslem armády je bránit. BRÁNIT, pro ty co chápou pomalu.
A to především vlastní zem. Na nás taky každej sere. Jeli respirátory a roušky do ČR a okolní východní země, jeli? A kam dojeli? Do Německa! A proč nejeli dál? Protože Němci rozhodli, že u nich jsou prostě zrovna potřeba, tak je prostě zabavili.
Hned se mi vybavila zrada v Mnichově. Každej se postará v první řadě sám o sebe a pak možná o ostatní. A u západních zemí EU to platí dvojnásob. Naserte si milí Češi, nakupte si v Číně. Naše západní fabriky na vašem území uspokojí primárně naše potřeby. Hotovo tečka.

Fórum USA:  divím se

když nakoupíš v číně a jede to obvykle kontejnerem tedy lodí do Hamburku, tak to stejně skončí v německých pazourech. Viz slovenský kontejner. Respirátory jsou sice lehký ale objemný, u letecké přepravy je objem dost ceněnej. když nechceš aby to němci sebrali tak jedině letecky. A stejný jako s respirátory to bude i s dovozem potravin do čr. 60% sem de zvenku, když kvůli útlumu budou mít v zahraničí málo, tak to sem nepustí, někdo řekne ale blbost, ne to není blbost, to je jedna z variant co může nastat. Takže mít zásoby na pár týdnů není vůbec marný. protože potraviny jsou na prodejny vozeny ze dne na den, pokud dojde ke krizi bude to trvat klidně týden dva než se zajistí náhradní dodávky a líp je zvládnete pokud doma zásoby máte. protože ze dne na den se toho moc udělat nedá. viz blbý droždí, je to jen blbý droždí, není ani ve velkejch ani ve vitnamskejch večerkách, ani sušený, ani čerstvý. a je to jen blbý droždí, spotřeba malá. Kolik kamionů potřebuje čr na měsíc? jeden? dva? Co až dojde něco čeho je spotřeba velká? čím se to vykryje? a hlavně odkud?

Fórum USA:  divím se

Co je s tím droždím ? Já dnes koupil v Globusu sušené droždí 7g balení bez problémů v akci za 5 Kč. Žádná fronta, žádný problém, žádné množstevní omezení.

Fórum USA:  divím se

Dnes se všechno hezky zelená, rosteme, všechno je sluníčkové:-) Za pár týdnů se na nějaký vir zapomene. Snad do Velikonoc zase otevřou hospody a zahrádky, aby se dalo na čerstvém vzduchu sosat pivo a vůbec všechno bylo jako dřív:-)

Fórum USA:  divím se

když chceš dávat tipy na nákup nebo prodej, což ty často neděláš, musíš si to nejdříve ověřit jestli to tak opravdu je.

1. žádná akce v globusu na suché droždí není, to by jsi našel zde

https://www.akcniceny.cz/zbozi/ostatni-chlazene/drozdi/

A kontrola na Infolince 800 241 242 mi to potvrdila, tam si to můžeš ověřit, sušený droždí za 5 kč opravdu nemají.

údaje ke včerejšímu datu 6:00 v čakovicích - to je ten největší globus
sušený droždí, 16 sáčků za 7.90
čerstvý droždí 340 kostiček za 5 kč.
Víš jakej je rozdíl mezi čerstvým a sušeným? to je jako šlápnout do čerstvýho lejna nebo sušenýho. Možná jsi koupil to čerstvý a cestou domů ti v kapse uschlo. :D
nicméně pokud byl včera ráno na prodejně takovýto stav, nepředpokládám že by tam ještě něco dnes bylo. Moc malé množství na takový hypermarket.

já oběhl Kaufland, Lidl, žabku, a tři večerky v okolí a nesehnal jsem ani kostičku, ani sušený pytlíček.

Fórum USA:  divím se

JenTaku, ty hlupče - sedni do auta a mazej na Zličín do Globusu.

Fórum USA:  divím se

dolar padá shůry, když bude padat rychle indexy to musí vyrovnat směrem nahoru

https://charts.mql5.com/23/997/usdx-r-w1-pepperstone-limited.png
týdenní graf

Fórum USA:  divím se

jestli tam pojedu zbytečně, tak mám u tebe lahvinku :)

Fórum USA:  divím se

Lahvinku + ta 3 balení, co jsem si koupil .-)

Fórum USA:  divím se

Tak pristi tyden kreslime historicka maxima :D :D
Blahopreji vsem kdo nakoupili ve vyprodeji.

Fórum USA:  divím se

nechval dne před večerem kámo, neb noc je temná a plná hrůz a poslední hodinka v době krize skýtá lecjaké překvápko

Fórum USA:  divím se

Těmi 2 biliony pokryjí díru tak na 3-4 týdny = hodnotu, o kterou klesl DJI za 3 týdny. To se rozplyne jak pára nad hrncem a vycucat si z prstu dalších 10 procent HDP ? Tak nějak ctím zákon o zachování energie.
Ještě Amíci jsou známí svojí hysterií, kdy jim někdo / něco šlápne na kuří oko. Teď to může být taková malá potvůrka. Historicky, viz to divadlo okolo 2 paneláků. Toto udělat Vladimíru Vladimíroviči, tak ten pošle pár sakra ostrých týpků na služebku, odpálí viníky s dalšími 1000 lidmi vůkol a co ? Neměli tam co dělat. Jak nehumální ! 3 články v novinách a klid. Vláďa ani nemá nějak tendence tvítovat, vykecávat se o současné ropné válce. Je docela jasné, kdo je v tuto chvíli oslabenější a rusáci + žluťáci jsou prostě národy tvrďáků. Bolševik je sakra zocelil.
P.S.: Zajímavá byla chladná reakce evropských trhů....

Fórum USA:  USA

USA First 81999 nakažených

Fórum USA:  USA

v úterý jsem psal že nejpozdějí pozítří itálii předeženou a oni trumfli i čínu. A tuším někdy v ůnoru jsem psal že jestli se to dostane z číny do usa, bude to megaprůser kvůli jejich systému zdravotní péče

1