Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pondělí 6.7.2020 20:19
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Od čtvrtka platí nová opatření pro pendlery pracující v Rakousku a v Německu. Za prací mohou vyjet na tři týdny, pak se vrátí do dvoutýdenní karantény v Česku. Pokud by přijeli dřív, přišli by o status pendlera. Výjimku mají lékaři a další pracovníci ve zdravotnictví.jenomže těch tam pracuje nejvíc, a je to nejrizikovější skupina, to by se člověk posral. Proč nejsou schopni dát funkční opatření napoprvý, ne ty vole to si furt budeme hrát jak na písečku s bábovičkama. Vládnoucí paraziti nemají šajnu co činní.

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

JenTaku, měl jsi včera poslouchat v Interviev 18,30 čt. Hamáčka:
""Babiš podle něj mluvil o tom s Merkel--je to citlivý politický téma-- a tak změnili rozhodnutí.( O pendlerech).Celkově mluvil Hami dost otevřeně.
Možná to jde pustit v archivu čt.přímě

Takže kdo tu vlastně velí?

Osobně s tebou souhlasím a připomíná mi to Troškovu komedii o ohalování na nuda plážích.

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Tady máš odpověď https://www.seznamzpravy.cz/clanek/primluva-od-merkelove-babis-ulehcil-pendlerum-i-diky-nemecke-kanclerce-95974? a komentář k tomu z demokr.fóra (FB): ""Jedině úzkou spoluprací v rámci EU lze tuto pandémii zvládnout. Vyhlásit zavření hranic, aniž by informovali své sousedy jako to bezprecedentně udělali Češi, Maďaři a Poláci bylo naprosto pubertální rozhodnutí a znak nezralosti těchto národních států, které si bláhově myslí, že takové problémy vyřeší samy. Smekám před paní kancléřkou A.Merkel, která A.Babišovi ukázala kdo je z nich skutečný státník""

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

od toho máme vrchního velitele ozbrojených sil a pokud se nepletu služební poměr je služební poměr. Rozkaz se musí splnit, pak si mohu vojáci stěžovat. Armáda není holubník. Teda neměla by být.

Fórum USA:  zásada

Dnes mám jinou práci, ale čas odpovědět zásadě (zásadovi) si najít musím, je slušnost odpovědět staršímu člověku.
Demagogem jsem asi ještě označen nebyl(naposled mi napsal Derrick, že jsem trouba a moje ptf se zelenou +30% mi po týdnu říká, že neměl pravdu, ale radši průběžně realizuji-pro jistotu). Nic si neberu osobně a názory jiných mě nevytáčí ani nerozezlí, naopak děkuji za ně. Za tím, co zásadu ""rozezlilo"" si stojím, ale nechci zde rozjet nějakou přestřelku, takže svůj názor obhajovat nebudu. Mám ve svém okolí dost lidí stejného ražení a znám jejich reakce. Přispěvek jsem četl už večer, ale místo reakce jsem zásadovi poslal před spaním zářivý úsměv a Sluníčkovou myšlenku, aby se mu hezky spinkalo :-)
Ještě dodám, že první, co mě napadlo po přečtení reakce bylo, že strach je horší než všechny nemoci. Ten strach, který média živí neustále. A závěrem: Slunce v duši je ve společnosti stejně zprofanované jako náboženství, ale pomáhá a vyléčí nejen virózy, ale i rakovinu a vrozené vady. Příkladů je dost, kdo chce vidět, ten vidí, kdo nechce, nevidí. Hezký den Zásado, mám Vás rád, také mám rád cikány, nemakačenka a imigranty-jsou to naši bratři(ale držím se od nich dál).

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Wizarde, co říkáš na přístup Švédska k šíření viru? Já jim držím palce, ať to vydrží, jelikož tím udělají službu v šem. Jedině tak budeme mít možnost srovnat, co funguje a s jakými důsledky v delším horizontu.
A stejně jako Boris v Anglii, tak i švédský premiér z mého pohledu pěkný
projev k národu. Mluvit u nás o tom, že někdy v životě je nutné přinést oběti i kvůli ostatním...to by bylo u nás rozbitých televizí:-)
To mi tu posloucháme, jak jsme ve válce. Aniž bych chtěl zlehčovat riziko, tak si vůbec neumím představit, kdyby se světem takovou intenzitou šířila něco jako ebola či španělská chřipka, co by nám říkali potom: že nastal konec světa a že kapatilovali?

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Sice to nebyl dotaz pro ne tak se omlouvám, ale proč tedy stejným přístup neaplikují když se objeví prasečí mor, nebo ptačí chřipka. Vždyť pak by jsme měli odolný odrůdy a nemuseli by jsme vymlátit důchodcům na dvorku vše živé v okruhu několika kilometrů? Od nepaměti vždy nejlepším řešením bylo oddělit zdravé od nemocných, nehledě na to že na virus s RNA který rychle mutuje nemůže být vytvořena ani vakcína ani imunita, stejně jako na chřipku kde sice vakcína se dělá, každý rok jiná ale jen proti dvou třem kmenům i když v populaci jich řádí daleko více.

Fórum USA:  Sverige - störste land

Co může fungovat ve Švédsku, nemusí fungovat u nás. Na některé věci nejsme a ještě dlouho nebudeme připraveni. Jiná mentalita, jiná tradice, jiný svět. Mladý národ (Češi), vs. stará kultura (Švédové). Věci se říkají, tak jak jsou; žádné zbytečné slovní kudrlinky, žádný “time-wasting”, žádné fabulace. Vidím to i na té nejnižší úrovni a je to pro mě krásný lakmusový papírek; když se mě např. švédský, norský, dánský policajt/celník na něco zeptá a já mu odpovím, tak vidím, že mé odpovědi věří. Tady zkrátka komunikace slouží svému účelu, a to nanejvýš efektivně. Co se týče aktuálního dění, může se zcela jistě stát, že mi povíš něco, co (zatím) nevím. Jako v tomto případě :-) Sám vycházím hlavně z vlastního pozorování a toho, jak na mě co působí. Jsem v první linii, zajímám se o skutečný život. Projevy politiků jsou pro mě virtuální realita. Každopádně díky za upozornění, zkusím dohledat, co Tě tak zaujalo. Já třeba vidím, že roušky jsou tady španělská vesnice, že minulý týden se ve fitku normálně cvičilo, personál v hypermarketu bez roušek, s klasickým hřejivým úsměvem. Tohle tu může fungovat, protože: a/ hustota zalidnění je mnohem menší, než u nás (životní prostor je to, co dělá Švédsko Švédskem; Sverige - störste land). b/ imunita - někteří Dánové se Švédům posmívaji, že jsou vidláci; i když jsou čistotní, jsou momenty, které i mě někdy “zaujmou”. Ale oni mají k přirozenosti, přírodě a lidské podstatě mnohem blíž. Jsem hrdý na to, jak si doma počínáte, a zároveň jsem rád, že tu dobu můžu strávit tady nahoře. Trochu šalamounský závěr, ale díky viru jsem si uvědomil, že Češi ve světě fakt nemají obdoby. A tentokrát to myslím jářku pozitivně :-) Zbytek ukáže čas. Netřeba předbíhat, natož soudit. Sám jsem zvědav, jak se povede např. Polákům, kteří (z mých zkušeností) kladou na hygienu hodně velký důraz. Jednu Olympiádu zrušili, místo ní tu máme jinou - zajímavější, dramatičtější. Ta prověří národy mnohem líp a hezky pěkně od podlahy :-) A nemyslím jen skóre v tabulce, ke které teď většina světa upírá zraky.

Fórum USA:  Sverige - störste land

Wizard: souhlas a díky za postřehy, co zas jsou nové pro mě:-), hodnotit to určitě také nechci a stejně jako rozdílnost jejich a naší kultury. Stejně souhlas, že mě také těší jak se k tomu stavíme jako národ. Přesně, čas ukáže.

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Myslím, že mám dobrou paměť, takže to uzavření hranice natvrdo první udělal Kurz s Itálií. Babiš jen domlouval a nedoporučoval výjezd. Holt se to Kurzovi a Merkel na druhý straně nehodí. Je to jen faleš a ochrana svýho písečku.
Poláci to zavřeli teď, a já jen čumím,co to bylo za kecy odborů,když stát nechá padnout OKD, co bude lidí bez práce, a teď při zavření hranice kdo tam vlastně pracoval, 1800Poláků.

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

Jo oni ještě budou finlně schalovat těch 2B ve směovně reprezentantů. Takž to ještě tak radikálně dolů nepůjde.
Ale víkend bude hrát svoji roli, jak se to lidem rozloží v hlavě. Co je víc? Ta injekce, nebo reálná situace na Main Street.

Fórum USA:  a zase opatření na hovno

neboj , to už se bere jako schválený

1