Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 20.9.2020 19:19
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  Ropa

Předem sorry za tapetu, ale nemám zatím zkušenosti s komoditama. Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, jak je to s těma futures na ropu? Příp. nějaký odkaz na článek/video, odkud to pochopím. Musím nějak hlídat to vypršení kontraktu? Příp. nějaký další rizika? Jde mi jednoduše o long, teď nakoupím cca za 27,5 a třeba za rok prodám za plácnu 50.

Dovolím si k tomu citovat Cipíska a JenTaka z 2.4. (díky za pochopení pánové):

Cipísek: ""muze mi nekdo vysvetlit, kdyz nejvzdalenejsi kontrakt ropy je za 50, jak nekdo muze na rope vydelavat kdyz koupi cfd za 19,50 a rolovani mu pak zisk sebere, protoze casem se rolovanim na 50 dostane""

JenTak: ""no nesmíš kupovat cfd který se počítá z futures ropy,

máš brokera s CFD na ropu který to bere z ceny futures kontraktů a pozici ti zavře den po expiraci

máš brokera s cfd na ropu kterou počítá z futures kontraktu a pozici ti automaticky přeroluje na nový a odečte ti peníze pokud je cena nového výše nebo přičte peníze pokud je cena nového níže - šul nul +-
a pak je broker který má cfd na ropu které se počítá ze spotové ceny ropy , a tam takový věci řešit nemusíš.""

Pořád nechápu, jak poznám, kdo nabízí to poslední zmiňovaný? Bez toho ""rolování"". Mám Fio brokera a tam něco najít je obtížný. Má to nějakej ticker? Zde zmiňované WTI je nějaká těžařská firma W&T Offshore na NYSE :D

Fórum USA:  Ropa

to HaDa : Neznám Fio, ale nejjednodušší se bude zeptat přímo brokerů. Nemám v ČR aktuální informace, ale dříve CFD ze spotu nabízel Admirál Market, švýcarský Dukascoppy adt. Pro jistotu si to ověř. Založení účtu je velmi jednoduché, nechci jim dělat reklamu.
JenTak ti zde správně popsal typy u nás běžně dostupných brokerů.
Je několik způsobů, jak se dá zvýšit bezpečnost obchodů s ropou. Nejnebezpečnější je samozřejmě pákový obchod přímo na platformě ( Margin call )
Sám jsem zvědav, jestli se tu najde někdo, kdo ti dá kuchařku na bezpečné obchodování s ropou ( resp. jejich kontrakty ) . Samozřejmě záleží na výši tvých nákupů, ale lze vhodně nakombinovat různé typy bondů ve spolupráci s bankou ( nejlepší jsou na to americké ). Mé informace nemají na tomto chatu žádný kredit. Jeden mě nařkl, že neobchoduji vůbec, druhý, že nedávám obrázky ( nevím čeho, asi chce vidět výpis mého účtu :-)))) ), třetí sice ovládá perfektně anglické názvy všech možných kombinací svíček, ale o skutečném obchodování nemá ani ponětí :-). Ale roztleskávat antiFandu2 to umí perfektně.

Fórum USA:  Ropa

je doplním, obvykle když je do cfd z futures je to u brokera třeba v MT4 přímo napsané u instrumentu a a na stránce brokera najdeš kdy to expiruje případně to posílají i jako varování do platformy. zkus pepperstone brokera, mají jak texas tak brent a nerolují. Broker spolehlivej, plnění dobrý, platby od něj domů rychlý

Fórum USA:  Ropa

Na obchodování s komoditami budou na webu brokerů semináře, Patria třeba určitě má. Jinak asi úplně nejjednodušší je investování přes ETC (druh ETF tj burzovně obchodované fondy). Každý broker jich bude mít v nabídce hodně, třeba UCO (US) a LOIL (Londýn, ale taky v dolarech) jsou longové ETC na WTI s pákou 2. Ani ETC se samořejmě nevyhnou rolování, takže teď v contangu (budoucí kontrakty dražší než aktuální kontrakt) každé měsíční přerolování kousek hodnoty ETC užere. Čili velmi dlouhé držení může být nebezpečné pokud ovšem ropa stále nejede v žádaném směru. Já minulý týden jen cvičně koupil pár ks LOIL po $3,27, v pátek vše prodáno za $5. U takle krátkého držení se samo contango neprojeví. Kdyby ovšem ropa jela dolů třeba k $10 tak ta páka 2 by ETC pořádně smázla. I ETC jsou rizikové, zisk ale může být při trefení směru velký.

Fórum USA:  Ropa

Všem moc děkuji za odpovědi ;) Posunulo mě to zase trochu dál a jdu samozřejmě dál googlit a studovat, od Fia se toho předpokládám moc nedozvím (dle minulých zkušeností), takže to bude chtít založit účet u někoho lepšího na komodity.

Fórum USA:  Ropa

Tak na dotaz u FIO mi v odpovědi zmínili např. United States Oil Fund (NYSEARCA: USO) - ropa WTI, nebo United States Brent Oil Fund (NYSEARCA: BNO) - ropa Brent. Máte na tyto ETF někdo názor? :)

Fórum USA:  Ropa

14:53 Mezi Saúdskou Arábií a Ruskem stále panují neshody ohledně plánu na výrazné snížení těžby ropy. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje z Ruska a z OPEC. Skupina OPEC+ dnes bude o snížení těžby jednat formou videokonference. Jednání kromě vnitřních neshod komplikuje i neochota Spojených států připojit se k dohodě OPEC+

Fórum USA:  Ropa

USO je OK, nepákový long na WTI tj. méně rizikový než ten UCO co jsem doporučoval který má páku 2. Funguje už hodně dlouho. Jen je třeba mít na paměti, že momentálně je ropa v poměrně výrazném contangu, takže velmi dlouhé držení(řada měsíců) bude USO poněkud užírat při každoměsíčním rolování kontraktů. Zkus si porovnat grafy USO a CL1=kontinuálního kontraktu na WTI Více k USO například tady: https://www.investopedia.com/articles/markets/081116/uso-good-way-invest-oil-uso.asp

Fórum USA:  Ropa

¨Pardon, ten text co jsem napsal byl k Ropě (USO) ne k mrtvý kočce :D

1