Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 5.7.2020 12:01
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1 2 3

Fórum USA:  mrtvá kočka

https://www.investicniweb.cz/news-soucasne-posilovani-akcii-nemusi-mit-dlouheho-trvani/

Fórum USA:  mrtvá kočka

V červnu bude S&P 500 poblíž svých maximální hodnot.

Fórum USA:  mrtvá kočka

V červnu bude S&P 500 poblíž svých maximálních hodnot.

Fórum USA:  mrtvá kočka

Jak to víš?

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

D1 mi přijde, jakoby nemělo nahoru další pokračování. MSSM

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Ahoj, tyjo tak ted si mě dostal, prosím tě , mám tam na mé poměry fakt velký peníze a dokonce jsem si na to vzal i úvěr a bohužel jsem si nezjistil asi potřebné až nezbytné informace.. teď jsem tam v mínusu ale doufal jsem, že když ropa půjde nahoru tak to na tu jejich hodnotu kolem 13 vyleze, takže mi prosím jako lajkovi řekni, šel jsem tam s objemem kolem 650 k a ted mám asi 550 k za pár dnů, takže tam dle tebe opravdu nemohu vydělat když to tam jen tak nějakou dobu nechám?
Přečetl jsem si ten tvůj článěk ale moc tomu stejně nerozumím.. když mám x tisíc jejich papírků, tak cena prostě neporoste?

Děkuju za odpověď

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Příp. to mohou být mezery nahoru. A to mi teď přijde nejpravděpodobnější.

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

né čočka, ale mazanec bude, když bude droždí :D

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

:-)))))))))

(“čočka”, dát něčemu “čočku” :-)

Ok, mazanec je lepší. I když se nerýmuje. Ale to neva. I to do poezie patří. Označuje se jako moment zklamaného očekávání :-D

Hezké Velikonoce všem :-)

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Lidi prosím, orientuje se to někdo v ropě? ptám s ekonkrétně na to uso, je pravděpodobný, že to bude ubírat peníze nebo to půjde nahoru.. Hladina tam byla průměrně kolem 13 až 14, pak najednou přišel koronavirus a cenová válka a sletělo to.. obchoduji akcie, ale nyní jsem viděl příležitost na té ropě, tak jsem to tam dal ale bohužel jsem si nezjistil jak futures fungují, je blbé to tam nechat? Nefunguje to tak, že i kdyby to teď klesalo, tak prostě to časem bude růst a ty procenta ziskové se mi normálně budou počítat?

Prosím o koment kterému rozumím bez těch vašich hesel :D

Díky

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

to asi záleží za kolik jsi nakoupil, jestli kolem 5 taky bych se asi nepanikařil. nestabilita ve světě roste a ropa se určitě vrátí nad 50 o tom netřeba pochybovat nebo diskutovat . ropě nmoc erozumím a tomu USO už vůbec ne ale na grafu je vidět že to roky oscilovalo mezi 10-15 +-. asi 4 roky, to nevypovídá o nějaký nestabilitě. samozřejmě jediný slušný růst tam je v roce 2007 to je doba kdy ropa letěla na 150 a říkalo se že bude za 200 za 300 a podobně. což zase není nic pozitivního
ropa poroste když
dolar bude padat- bude o tom žádná
nebo se vyostří se mocenský konflikt usa v china, iran, rusko
nebo SA v problémech - puč a podobně
máme náhradní energii místo ropy? nemáme
frakování je slepá dotovaná kolej - ropa je nekvalitní, levná, drahý náklady, škody na ekosystému
a politici se vždy nějak dohodnou, určitě se dohodnou i na snížení těžby a ntedy ropa poroste
jen nevíš kdy to bude, možná za týden, možná za měsíc, možná na podzim.

ale moje rada by měla znít lízt do něčeho tak složitého čemu nerozumím je vo hubu :)
a lízt do toho s celým balíkem pak ti utíkají jiný věci na který už ti nezbylo
malý pozice tě vždy nechají v klidu i když jsi ve ztrátě
velká pozice tě nervuje i když jsi v malý ztrátě a nebo i v malém zisku

pokud nemáš čas čumět každý den do grafů měl by jsi to dělat chytře
např očekávám růst ropy a nechci si to komplikovat nakoupím kanadský dolar
očekávám růst komodit a nechci si to komplikovat nakoupím australský dolar
je to jednodušší

Fórum USA:  ropa - USO

Follower: Studovat grafy a chování instrumentu jsi měl před investicí a hlavně zodpovědný investor má dopředu rozmyšleno, co udělá, když to půjde tím či oním směrem. Moje rada zní: Nečekej na fundovanou radu na fórech, zvláště ne na tomto. Kam to půjde neví nikdo, prognóz a teorií najdeš na webu víc než dost. Otevří desetiletý (nebo delší) denní graf USO a stejné období graf spot WTI (lepší by byl ""Benchmark Oil Futures Contract"" snížený o náklady USO, ale to asi nebudeš mít k dispozici) a porovnej to, jak se choval USO 2008-2014 a pak 2015 dodnes. Potenciál USO snadno odvodíš z let minulých. Pokud nás čeká dlouhodobý pohyb do strany nebo mírně nahoru, pak počítej s tím, že na 13 se už nevydrápe. Tvoje reálná finanční ztráta je standardní školné, které většinou zaplatil každý reálný investor. Znalosti a zkušenosti nejsou zadarmo :-)

Fórum USA:  JenTak

JenTak: Moje oblíbená kombinace je nabrat v Torontu akcie těžařů za CAD. Určitě lepší než ten váš ""Junior"", bůh ochraňuj ty naivky, co si to koupili podle keců tady na fóru :-)
Tyhle pákovky jsou jen na krátkodobé spekulace pro doplnění-vyrovnání pozic a jedinej, kdo zbohatl na dlouhodobém držení takového instrumentu je Hadřík, protože to je kombinace šílenství a gamblířství..............ale pravidelně to nejde a i on na to dojede(TVIX), i já kdysi dojel na zemní plyn(školné pár tisíc USD) a kakao jsem vyseděl ztrátu 50%.....5 let jsem čekal a do zisku se dostal jen díky tomu, že certifikát NEBYL pákový.

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Ahoj, díky za radu.. je pravda, že o tomto jsem si fakt moc nezjistil a teď trochu panikařím když už nejde jen o moje peníze ale jak říkáte školné na rok.. pracuji teprve 3. rokem takže opravdu zásoby peněz moc nemám a chtěl jsem si trochu přivydělat na akciích, což se mi celkem slušně dařilo, bohužel chyby dělám a toto může být jedna z nich. Určitě si budu pročítat a studovat co nejvíce informací o ropě a tomto etf abych aspoň pochopil, co za tím stojí atd.. Díky jentaku ;)

Fórum USA:  JenTak

Hadříkovi křivdíš, tvix jsme drželi od srpna 2019 to není zas tak dlouho :D

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Ještě bych dodal, obchoduji na české burze a ropa USO, zlato gld a stříbro slv se obchoduje v dolarech, tak jsem u fia zadal pokyn ve vypořádáníí v czk, tudíž jsem jednou tratil, teď když dolar bude ooslabovat, tak mi to dá pak ještě menší kurz, takže budu tratit po druhé.. Nevíte jestli to mohu vypořádat v dolarech a pak až by se dolar otočil k dobrému, tak bych to teprve přeměnil na czk? Trochu jsem se opravdu navezl asi do vyšší dívčí na kterou nemám ani znalosti ani čas, ale nechci teď tratit kalhoty... Každopádně na účtě (fio) mi to přepočítává ten majetek na czk takže asi se stejně tomu převodu nevyhnu a budu tratit.. chápu to správně, že pokud dolar posiluje, tak bych dostal více czk, že ano?

Ještě jednou díky a vážím si vašich zkušeností a i když těm diskuzím nerozumíím, tak Vás čtu denně :D

Fórum USA:  JenTak

JJ, byla to šichta na něm - laškovali sme už od 2017 - prostě jsem to viděl a jel podle plánu. I tak jsem to nedotáh úplně .. třeba na těch 800 :-)..ale ten potenciál se naplnil, zdiverzifikovalo se a jedem dál.SNad se zvezli i další.. Jsem v něm i částečně teď a ztráta samozřejmě z držení pozice.. zhodnotím to, potenciál pořád má si myslím. JE docela reálné, že přijde sešup - dá se dobře vlnit (samotné držení je konečná - zvlášť pokud by začalo nekonečně pozitivní období klidu na trzích... no ale to zatím nevypadá... Jistě není to na ""pravidelné"" investrování a opakovaně jsem varoval, že je to ""Kálí"" byznys. Velké riziko, velké zisky, velké ztráty, velká škola psychologie atd.. funguje jen v určitých obdobích narušené ""tržní morálky"" a patologie z Nekonečného Růstu :-):-). JE to jiný sport než akcie Cocacoly. A taky osobní vývojové období ,transformace a tak další ty kecy :-):-)... jak bude čas můžu něco ze zkušenosti reálně podat report kdo má zájem :-):-)... zatím Mordoru zdar!!!

Fórum USA:  JenTak

počkej vážně jsi v něm byl už od roku 2017?

Fórum USA:  JenTak

Vývoj jsem vnímal s velkým potenciálem ještě v době Velkého Blaha Korporátu :-).. malé experimentální lůzrovské sondáže - jak se chová, dynamika a vše kolem... kouknu na to... a pak se zadařilo předpovědět první velký pík... čumel jse mna to a pochopil jsem co se bude dít.. a začal trolit sračky tady :-):-):-)...

Fórum USA:  mrtvá kočka - bude čočka?

Samo cena poroste když poroste WTI Ale 65Ok CZK do USO (a ještě na úvěr) se mi zdá opravdu hodně, je to sice nepákový ETC ale komodity jsou vždy riziko. Stačí ale zase jeden tweet Trumpety nebo už skutečná dohoda Saudi-Rusko a případně další o snížení těžby a budeš v zisku během chvíle (tím ale nemyslím návrat na $13!!. Tedy ještě jednou, USO pojede stejně nahoru resp. dolů jako aktuální furures kontrakt na WTI, jen jednou za měsíc během rolování na nový kontrakt dojde k odchylce. Obvykle panuje contango (budoucí kontrakt je dražší než aktuální) takže klidně každý měsíc může USO např. 5%-10% ztratit a dál zase sleduje přesně nový futures kontrakt. Pokud by se situace obrátila (backwardstion, méně obvyklé) bude naopak rolováním USO nějaká % získávat. Ale USO/UCO atp. obvykle nejsou investice na roky ale spíš na týdny. Grafy např. zde https://www.barchart.com/etfs-funds/quotes/USO/technical-chart a https://www.bloomberg.com/quote/CL1:COM

1 2 3