Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Sobota 26.9.2020 11:28
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

předevčírem AMD -7 procent, včera +7 procent, Microsoft a ostatní podobné cifry.
Jsem si říkal, že ten předvčerejší propad byl dost drsnej. Kdepák, jede se furt nahoru, a můžou se snažit jak chtěj dělat vofuky.

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Dneska dostává solidně naklepáno Cisco. Tuto sezónu moc v USA nakupvat nechci. Možná, když ještě krapet sleze USD.
Intela jsem si koupil na langlauf. To proto, že američtí výrobci jako AMD, AAPL atd výrobu outsourcují do Asie (TSMC) a Intel je jediný domácí producent čipů. V Ameru zachování hi-tech litografie postaví na národní zájem a půjdou přímo do XUV. Ještě vyrazili toho neschopného inda. Chytli se za nos a dají to do cajku. Čekačka bude 3 roky.

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Hvjer: jo a ještě k tomu kvantový počítač ... -),

vše zase v brutálním poklesu AAL a MRNA, takže jsem EA-Ageho nahradil ... -( proc mrna klesá, když ostatní biotechnologie zdražují ? ... -(((

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

S tym Intelom plne suhlasim, je to prilezitost.

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

takhle, pokud chceš čekat na Intel, tak souhlasím jedině s těmi třemi roky :)
jinak bych do něj nešel na takhle dlouho a radši se točil na AMD např.
s tím outsourcováním ti asi ale uniklo, že Intel prohlásil, že taky nebude sám vyrábět čipy, ale že si je nechá vyrábět jinde. proto jeho akcie prudce spadly.
pokud trump vyhraje volby, tak je možný scénář, že zavede nějakou podporu pro domácí výrobce. ale moc si přeju, aby ten kretén prohrál a Huawei mohl zase používat plný google služby. jedinej dobrej telefon je dneska Samsung, pak dlouho nic a pak Xiaomi. a samozřejmě jabka, ale to není moje parketa. Huawei byla výborná konkurence, která tlačila na samsung. teď máme velmi malý výběr. se podívej na Alzu na žebříček nejprodávanějších mobilů: samsung, samsung a zase samsung. samsung sám chrlí nesmyslný modely s minimální inovací viz A41, A51, navíc předražený.

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Ta zpráva zněla trochu jinak. Citace CEO intelu:

""To the extent that we need to use somebody else’s process technology and we call those contingency plans, we will be prepared to do that""

Prostě si myslím, že Intel restrukturalizuje R&D tak, jako to v posledním půlroce ud2lala Nokia. Nové procesory, žačínaje novou generací v září, budou mít podstatnější změny v architektuře. Intel používá prakticky tutéž architekturu od r. 2011(Sandy Bridge) a na podzim mají být první kusy podstatně změněných 10nm CPU. A jak jsem psal, jestli Intel zlepší komunikaci s investory a půjde vidět pokrok správným směrem, tak se to na důvěře akcionářů projeví dříve, než budou nové sub 7nm CPU fyzicky dostupné.
S Čínou jde docela o hodně. Ikdež telco a polovodičový průmysl jsou opravdu gigantická odvětví, nejde jen o konkurenčí souboj v ekonomickém sektoru, ale o střetu kultur. Mají jinou mantalitu a ti milí prťaví kuňkalové jsou v reálu strašně krutý národ. Nejsem nějaký fanatický proameričan, ale být pod pantoflem Rusáků/Čiňanů fakt nechci. Nepsalo se o tom jako teď, ale s Čínou se už docela dost kočkoval Obama.

Pro čtenáře mezi řádky: Za úspěchy AMD jsem rád a přeju jim to. Sám mám desktop postavený na Ryzenu a kdybych kupoval nový stroj s CPU okolo 4-5 tis, tak je pro mne AMD jasná volba....

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Zajímavý rozhovor:
https://xtv.cz/archiv/black-live-matter-urcite-dorazi-do-cr-byrokrate-musi-vymyslet-hlouposti-aby-se-uzivili-donald-trump-uz-asi-nevyhraje-vse-stoji-proti-nemu-biden-je-sice-dementni-ale-ma-realnou-sanci-rika-sociolog-petr-hampl

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

ať je to jak chce, tak ale Intelu trvá strašně dlouho než přejde na 10 nm proces. hrozně mu ujel vlak. a vůbec nevypadá nadějně, že by to byli schopní v dohledné době rozjet.
XUV je prosímtě co? že by nějaká nová architektura jiná než x86? to bych se sakra divil.
Navíc historicky Intel nehraje fér. Asi je ti známé slovní spojení Wintel=Windows + Intel. Intel s Microsoftem měli dohodu, kdy záměrně Windows zpomalovaly na procesorech od AMD. Dostali za to pokutu a přestali s tím.
Intel není taky žádná hvězda neomylná, viz např. první Pentia, která číslo Pí vracela při výpočtech jako 3,15.
AMD bylo v historii několikrát velmi nefér záměrně poškozováno. Třeba ARM architekturu jim v podstatě ukradli.
Za Intelem stojí velká investorská lobby. Akcie AMD jsou proti němu ale ovládány mnohem bláznivěji a nelogicky, viz ty 7 procentní skoky nahoru dolů nebo propady o 30 a víc procent během třech dnů.
Celý tenhle akciový trh je podvod.
Google našel chyby v procesorech Intel a oznámil jim to v březnu. Pro veřejnost ticho až do června. V mezičase akcie Intelu vyskočili z 45 na 60 bezdůvodně. Na základě právě tajných informací, které my jako veřejnost dostali mnohem později. Prostě svinstvo.
Nemůžeš nikdy vědět, co ti zmrdi chystají právě teď.

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

a tady ještě jeden příklad nefér chování Intelu:
https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/intel-se-odvolal-proti-giganticke-pokute-za-omezovani-amd.A090722_181155_ekoakcie_fih

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Tak tak od prvni x64 jen s amd a az do druhy generace ryzenu phenom II 6x , phenom dneska dela radost nekomu jinemu z rodiny a ryzen prvni generace 1600x bude slouzit mnoho let stejne jako jeho predchudce. Nekdo se zepta proc? No protoze intel delal prasarny na AMD takze i kdyby trakare padaly tak novej intel nikdy nekoupim. Vyjimku tvori ojete workstejsny od delu jak mobilni tak stolni ktery se po trilety zaruce daji koupit za pakatel.

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Takže jsem zrušil všechny své schůzky.....
https://cdn.someecards.com/someecards/usercards/ee0f7cf745aea722029abf420a79f868.png

10nm technologii Intel má. 2. září uvádí 10nm procecesory. Intel nejsou jen procesory pro stol. počítače/servery.
XUV je eXtreme ultraviolet radiation. Náž zákazník, ASML, tak označuje technologii pro litografii pod 5 nm. Vyšším interně říkají DUV. Jestli to je na wikipedii pojmenované jinak, nevím...
Jsem to několikkrát psal, že si do akcií ukládám své úspory. Vydělávám si prací s hmatatelnými výsledky. Mám dotorát na Ion Beam Center na univerzitě v Surrey - laboratoř prof. Webba. Na to jsem profesně navázal tím, že jsem se zabýval technologií iontové implantace boru do Si - vytvoření ultramělkých P+N přechodů pro výkonové tranzistory TIGBT. Pak jsem několik let dělal v Aixtronu -MOCVD linek (fotoelektrické prvky, HEMT tranzistory). Teď řeším právě optiku pro holanďany a jejich litografy.

Fér/nefér bla bla bla. Člověk rád okazuje na jiné, co oni dělají špatně, ale sebereflexe poněkud chybí. Např. z burz udělaly sračku právě různé páky, marginy, short selling atd....

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Čistému vše čisté.
https://www.cnews.cz/amd-hromadna-zaloba-za-architekturu-bulldozer-uspela-mimosoudni-vyrovnani

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

Podobny nazor mam aj ja. Prave som zadal pokyn na nakup tisic ks Intel.

Fórum USA:  pěknej swing na nasdaqu, že jo?

https://www.barrons.com/articles/intel-pushes-back-on-concerns-about-its-chip-making-technology-51597341822?siteid=yhoof2

Mozna proto je dnes plisovy premarket

1