Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Neděle 13.6.2021 23:27
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze Fórum USA

1

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

V pátek jsem byl na procházce. Kajsik Aalborg, či kde to bylo. Kamenem, byť s pořádným rozběhem, co by na Švéda dohodil. Čirou náhodou jsem došel až ke špitálu. Později se přede mnou zcela nečekaně zjevilo testovací místo :-)))
———-
Jelikož číše přetekla a v pátek jsem měl možnost strávit nějaký čas v Aalborg, zamířil jsem rovnou do špitálu. S cílem dát řeč s nějakým sdílným sanitářem. Nakonec to dopadlo trochu jinak; otevřel jsem se tomu, co vidím a nechal se vést citem. Letmá návštěva přízemí a pak po šipkách k testovacímu stanu (umístěn stranou, na parkovišti). Vedle něj s odstupem příjem s přístřeškem pro event. frontu. Vše hezky nadimenzované, i provedené. Leč, liduprázdné... Za zhruba 10 minut pouze tři zájemci. Oťukl jsem jednoho z nich (vysmátý motorkář), pochopil rozmístění v prostoru, zvolil taktiku. Nejdřív pokec, pak pár fotek a mizím :-)))
Nic, nejdřív tedy pokec. Příjem. Budka, dvě okýnka, dva recepční. Představím se a na rovinu řeknu, o co mi jde. Vždycky pár slov do intercomu, pak recepční uvolní tlačítko a zbytek není slyšet. Takže ve finále se bavíme přes otvor v plexi, oba bez roušky. Na otázku, kolik lidí právě leží ve špitále s koronou, odpovídá, že jen několik. I když jsem takovou odpověď očekával, teď když ji slyším, nevěřím. Opakuji otázku pro jistotu ještě dvakrát (asi jako Holzmann ve scénce s Janžurovou :-))), recepční trpělivě opakuje: “Only few...”
Způsob, jakým se mnou zdravotník komunikoval nasvědčoval, že z nákazy nemá strach a pravděpodobně ví své.

Testovací stan:
Když jsem viděl, jak emotivně personál reaguje, myšlenky na případné otestování mě rychle přešly. Jó lidský faktor - to už tu jednou bylo. Někde ve Wu-chanu :-))) Tu si zapomene vyměnit rukavice, tu se otře špinavýma rukama o svršky, pak si svršky poupraví v nových rukavicích, vezme pomůcky a bude se mi matlat v krku. Jj, přesně. Když se budu chtít nakazit, půjdu se nechat “otestovat”. A když budu chtít nemoc rozšířit, nechám v krátkém časovém intervalu projít zdravé i nemocné na malém společném prostoru. Tzn. plošně otestovat celou populaci.
—-
Recepční bez roušky, pacient bez roušky. Nikdo nikoho nenapomíná, nebuzeruje:

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Aalborg_01.jpg

Virus má přestávku:

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Aalborg_02.jpg

Oděnost rouškami v okamžiku mé návštěvy; u všech, které jsem zahlédl: procházející lékaři 50%, pacienti 75%. Na snímku zde pacienti vzorní (snímek uvádím v rámci vyváženosti tohoto příspěvku):

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Aalborg_03.jpg

Vlevo testovací recepce, vpravo vchod do testovacího stanu:

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Aalborg_04.jpg

V přístřešku před recepcí žádná fronta:

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Aalborg_05.jpg

Hezky provedeno:

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Aalborg_06.jpg

Ale prázdno. Čert ví proč, vůbec se jim nelíbilo, že si je někdo fotí na památku :-)))
(personál pouze, testovaný žádný):

http://wsmaster.sweb.cz/pics/Aalborg_07.jpg

- “How many people do you have in hospital due to corona now?”
- “Only few.”

pátek 16-10-2020 Aalborg

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

Aalborg dobře znám. Bar street, kde lákají na flašku vodky zadara, univerzitu, fjord, i špičku Jutlandu, kde se setkávají dvě moře.I místní špitál....

Nechápu. Jaká je pointa?

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

Pointa? Jaká že je pointa, Hvjere? :-))) Tu hlavní jsem pro jistotu uvedl hned v nadpisu. Možná tě zmátlo, že myšlenek je tam víc. Ok, žádný problém, zítra vysvětlím. A přidám další úvahy, které jsem si nechával na později. Jak vidno, události nabírají příkrý spád...
Byl jsem tři hoďky do půlnoci ve fitku. Včera to samé, s tím, že vedle jela do 22 h diskotéka.
Z toho, co jsi vyjmenoval, nemá lautr nic společného s aktuální situací. Nevím člověče, co se s tebou stalo, ale přijde mi, že jsi hodně odtržen od reality. Asi jako ta Fauciho kolegyně. Ostatně psal jsi, že se dobře bavíš, tak prima zábavu...

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

Pondělí 12.10. jsem spal Jönköping. 750 m od infekční kliniky. Na stejném místě jako při “první vlně”. Tehdy za noc projela sanitka na modrých světlech x-krát. Nyní? Ani ťuk. A to jsem bděl do páté ranní...

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

Hlavní pointa je, že vnímám výrazný nesoulad mezi tím, co vidím na vlastní oči a virtuální realitou prezentovanou v médiích. Za další - s lidmi nelze cvičit jak s dobytkem. U nás je to jak ode zdi ke zdi. Při první vlně jste odtrpěli 4 nebo kolik měsíců s rouškou, tloustli a pak povolí párty do 5000 lidí? Tehdy mi neskutečně zablikala červená kontrolka a s ní otázka. Jak někdo s tak ubohou rozhodovací logikou může mít zodpovědnost za všechny. A hlavně pochybnost, jestli smyslem není připravit slušná čísla pro druhé kolo. Do voleb pohoda a pak jako když utne? :-) Virus měl dost času dostat se všude (o schopnost šířit se zatím nepřišel), takže začněme pracovat s variantou, že je populace z velké části promořena. Plošné testování i stopování (za výraz “trasování” kopnout dotyčného 3x do prdele) je v tuto chvíli k ničemu. Tvrdím, že plošné testování může situaci ještě zhoršit. Švédové jedou od března v podstatě to samé - do 50 osob, odstup, desinfekce - s minimálním dopadem na běžný život. A mají celkem klid, lidi v pohodě. U nás ode zdi ke zdi, jak se to zrovna někomu hodí, a životy vzhůru nohama :-((( A hlavně: jsme proočkováni BCG. Švédové a Dánové tuším ne. V tomto bychom měli mít velkou výhodu.

Fórum USA:  Jak někdo s tak ubohou rozhodovací logikou může mít zodpovědnost za všechny?

Toto je hlavná otázka našej diskusie.Väčšina inteligentních a šikovních ludí,ktorí sú aj odborne zdatní sa do politiky nehrnie.Nechcú sa stať terčom masmediálneho vyvracania vnútorností a preto zatial v našich končinách sú väčšinou v politike ludia exhibicionisti,nezrelé,egocentrické a disharmonicky štrukturované osobnosti,ktoré majú sklony k narcizmu.Aby som nezabudol na časť z nich,ktorá zistila,že v politike sa dajú lahko zarobiť peniaze,aj ked nič neviete.

Fórum USA:  Jak někdo s tak ubohou rozhodovací logikou může mít zodpovědnost za všechny?

A ted si odpovez uprimne komu nejvic vyhovuje ze do politiky uz nelezou slusni lide ale sociopati a zlodeji? A to ti zaroven odpovi na otazku proc to tak je. Je to chozeni v kruhu.

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

Dovolte mi po čase krátký příspěvek.
Realita je v tomto případě hodně obecný pojem. Jiná realita může být v Aalborgu a jiná v Uherském Hradišti.
Pokud dnes půjdete do nemocnice v Praze, možná že Vám též odpovědí : only few

Moje zkušenost : nemoc jsem prodělal před 7 týdny. Měl jsem adekvátní průběh svému věku. Horečky do 38,5 po dobu 7 dnů. Standartní příznaky: kašel, ztráta čichu a ztráta chuti ( zejména na sladké moje pohárky nereagovaly vůbec a naopak na slané velká přecitlivělost ). Nejhorší ovšem byla a stále je únava. Čaj jsem si dělal ve varné konvici na 3x. Prostě jsem to neustál u kuchyňské linky. Dodnes nevyjdu schody do 2. patra bez přestávky na podestě. Manželka to dostala zřejmě ode mě také a její průběh mírnější, ale únava obdobná. Prostě tato nemoc není taková legrace, jak si z ní někteří dělají.

Moje rada zní : Nevěřte na realitu v Aalborgu a udělejte ve vlastním zájmu vše proto, abyste se té nemoci vyhli. Není o co stát.

Fórum USA:  to zásada

Dobrý den pane Zásado, psal jsem vám to už kdysi, strach a stres je horší než viry a dokáže nemoc přitáhnout.
https://zena.aktualne.cz/zdravi/strach-ma-takovou-silu-jakou-mu-davame-rika-terapeutka/r~0913ed4eb94b11e7b128002590604f2e/
A pokud koroňáka chytne Jentak či wizard, kteří se ho nebojí, tak budou mít lehký průběh (možná) - je i pár popíračů, kteří umřeli, aspoň v novinách to rádi publikují. V každém případě je fajn, že jste vyléčen a přeji hodně zdaru a radosti.

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

P. Zasada som rad, ze ste uzdravil. Problem je v tom, ze keby vas to aj s manzelkou chytilo v januari a nedali by ste sa testovat, tak by ste si mysleli, ze ste prekonali chripku. Dnes su tisice ludi doma,lebo su pozitivni, pricom vobec nie su chori. Mensie mnozstvo uz chorich su v nemocniciach( ani vy s manzelkou ste neboli),aj ked za normalnej situacie by tam nemuseli byt, a len male mnozstvo je v nemocnici adekvatne. Tu niekde vznika nenormalna situacia v ktorej sa nachadzame. .....atd. ( okrem svedska)

Fórum USA:  Aalborg 16-10-2020: “How many people do you have in hospital due to corona now?” - “Only few.”

Pro kolegu "" akcie 2 "" - ano velmi dobře si pamatuji na Vaše slova. Osobně si myslím, že nejsem žádný ustrašený člověk. Strach v mém povolání není tou správnou devízou. Asi něco jiného je podvědomí strach. Ten ale nejsem schopen ovlivnit. Osobně si nemyslím, že by strach viry apod. přitahoval. Já jsem konzervativec a beru to tak, že klient byl nakažen a má imunita to prostě nezastavila. Ve svém životě jsem příliš nemarodil, až na kolegu Parkinsona. To je také v podstatě nemoc z povolání. Trpí jim nejvíce soudci a advokáti, stejně tak , jako onemocněním plic horníci či slévači.
Správně jste za úsudek o tom, že kolega "" JenTak a wizard "" budou mít průběh mírný vsunul slovíčko - "" možná "". Ano , mají k tomu určité předpoklady - věk, fyz. kondice atd. Ale jistota to taky není. Já mám zkušenost, že lidi, kteří o problému hodně mluví, tak se ho ve skutečnosti obávají. Viz třeba každodenní krach na burze od kolegy "" JenTaka "". Já myslím, že ve skutečnosti se těmito příspěvky hlavně ujišťuje, že to nenastane, protože obchodovat v tomto smyslu - krachu na burze, se ve skutečnosti bojí. Nebo se mýlím a má plný účet indexových šortů ?
Nechci s Vámi polemizovat o životním stylu. Pokud Vám to tak funguje, proč ne. Držím Vám palce, ať Vám ten životní pozitivismus vydrží co nejdéle.

Pro kolegu "" deala "" : Ano máte pravdu, že pokud by to přišlo třeba loni, asi bych to hodnotil jako hodně neobvyklou a nepříjemnou chřipku.
A k mé manželce. Má krevní skupinu 0 a podle dostupné statistiky je průběh u těchto lidí daleko mírnější, což se plně potvrdilo.

Fórum USA:  to zásada

zklamu Vás já tu potvoru zřejmě měl už v listopadu, obvykle se kurýruji sám a dám si na to týden klidu na lůžku, hodně spánku, tohle dělám už 30 let. namazat olejem od protinožců přesto že je na něm napsáno neředěný neaplikovat na kůži. :) K doktorovi chodím jen pro potvrzení jednou za 5 nebo 10 let když potřebuji. Ale v listopadu jsem ležel už asi 5 den a měl jsem pocit že se toho nemohu zbavit, už jsem dokonce uvažoval že bych zašel k doktorovi a sedmý den se to zlomilo a už jsem byl na cestě vítěztví. prostě nějaká velmi odolná mrcha. Ovšem bez horečky protože moje imunita prostě tohle neumí. už od děství s tím mám problém, je Vám zle, jdete k obvoďákovi s maminkou, obvoďák změří teplotu a říká teplotu nemá, třeba jen nechce do školy, na učilišti to samý, bez teploty není neschopenka. Nevím proč to tak mám, ale můžu bejt chcíplej sebevíc ale teplota nad 37 prostě nevyleze. Jediná šance že budu mít nad 37 bude asi až v kremační peci.

Fórum USA:  to zásada

Shodou okolností jsem měl v listopadu podobné nepříjemnosti. Tak jsem se těšil, že už to mám za sebou, tak jsem si u známého nechal z krve kultivovat protilátky a nic. Takže mě to nejspíš ještě čeká :-(
Jinak s tou kremací - dost dobrý. Palec nahoru :-)))))

A co s tím Nasdaqem ? Dáme nejdříve double nebo rovnou k 10.000 ?

Fórum USA:  to zásada

taky se ted furt mluví o tý nový koroně, možná to v listopadu byla ta stará verze :D


k tomu Nasadqu, nechce se mi zdržovat cestou do kopce, v mým věku?

1