Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 27.1.2021 11:25
Akcie.cz»Diskuse

Diskuze ke článku: Koronavirus straší

1

Koronavirus straší:  Švédsko - cvičí se dál 4:30-23:00. Česko - na cvičence policejní razie?

Nevím, jaký je aktuální mediální obraz Švédska v podání českého “mainstremu”. Rád bych se podělil o čerstvou informaci. V jejím světle, na malém konkrétním příkladu, výseči z reality, je patrno, jak diametrálně odlišně se přistupuje k běžným lidem - řadovým občanům. Včera jsem dostal e-mail z Friskiss&Svettis. Což je síť tělocvičen se 42letou tradicí. Něco jako obdoba našeho Sokola. S tím rozdílem, že organizace stále žije a drží si svůj standard. I nyní, covid necovid. Stále si můžete zacvičit. A to dokonce v čase 4:30 - 23:00.

Z časových důvodů uvádím internetový překlad:

“Vám, kteří jste členem Friskis & Svettis

Žijeme v závratné době s omezeními, která jsme nikdy předtím nezažili. Jako sdružení máme obtížné okolnosti, se kterými se můžeme spojit; Úřady na nás naléhají, abychom zůstali doma. Vidíme, jak narůstá počet špatných zdravotních stavů u těch, kteří dlouho žili v izolaci. K tomu přidáváme sdružení, jehož finance jsou pod silným tlakem.

Od té doby, co na jaře vypukla pandemie, jsme podnikání přizpůsobili. Snížili jsme maximální počet skupinových školení, rozšířili jsme postupy čištění, vytvořili oblasti, abychom zabránili zahlcení, a minimalizovali jsme dobu návštěvy v zařízení, abychom jmenovali alespoň některé. Pokud jde o nová omezení, která vstoupí v platnost 24. listopadu, nevztahují se na soukromé aktivity, jako jsou tělocvičny. Stále budeme pokračovat v úpravách, abychom mohli nabídnout bezpečné školení s dostatkem prostoru.

Počet průjezdů venku dále zvyšujeme a každý pracovní den jezdíme ve Slottsskogsvallen. Snižujeme počet tréninků v interiéru a před rezervací v tělocvičně v ještě více zařízeních. Děláme to proto, abychom mohli pokračovat v práci v oblasti veřejného zdraví.

Děkujeme, že jste venku ještě trochu trénovali. Děkujeme, že jste si trochu více zaškolili online. Děkujeme, že jste si udrželi odstup, důkladně si umyjete ruce a cvičíte, jen když jste zcela zdraví. A DĚKUJEME, že jste se rozhodli, že během tohoto období nezastavíte ani nezrušíte svoji tréninkovou kartu. Friskis bez tebe není nic. Společně to překonáme.”

Dle výše uvedeného je patrné, že se sice dostali pod tlak úřadů, ALE SVOU SVOBODU V ROZHODOVÁNÍ SI DOKÁZALI OBHÁJIT !!!

[Omlouvám se za velké písmo i vykřičníky, normálně Netiketu ctím (kdo dnes vůbec ví, co to je), ale tato doba již dávno normální není.]

1

Diskuze ke článku: Koronavirus straší Vlákno

wizard:
Švédsko - cvičí sedál 4:30-23:00.Česko - na cvičencepolicejní razie?