Pokuty od regulátora pro Orco a jeho manažery
Orco si vyhradilo právo odvolat se proti pokutě udělené francouzským regulátorem finančních trhů AMF. Společnost byla sankcionována pokutou 100 tisíc eur za opakované porušení povinností zveřejnit důležité informace během roku 2008 (šlo mj. o vykazování upravené EBITDA či stavu hotovosti). V souvislosti s tímto porušením byl pokutován také šéf společnosti Jean-Francois Ott (80 tisíc eur) a také nejmenovaný bývalý zaměstnanec (30 tisíc eur). Člen představenstva Aleš Vobruba dostal pokutu ve výši 450 tisíc eur za insider trading (prodej akcií v době, kdy měl vnitřní neveřejné informace o negativním vývoji společnosti, přičemž se prodejem podle AMF vyhnul ztrátě 85,5 tisíce eur). Pan Vobruba informoval Orco o záměru odvolat se proti pokutě.
Samotná pokuta by neměla mít negativní dopad na cenu akcií Orca. Pokuty udělené manažerům ale vyvolávají otázku, zda by ve vedení společnosti nemělo dojít ke změnám.
Poslední zprávy
- Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio - Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
25.06. 08:54 Fio - Akciový výhled
25.06. 08:50 Fio - Denní report - středa 24.06.2026
24.06. 22:18 Fio





