Siemens se zbaví méně ziskového byznysu
Společnost se chce zbavit méně ziskových a dynamických částí. Siemens tak pokračuje v omezování svých operací, které zatím vyvrcholilo odsouhlasením prodeje společnosti Osram, která vyrábí žárovky.
Společnost chce zvýšit podíl zisku na tržbách na 12 % a stáhnout tak stávající náskok hlavních konkurentů. Firemní zisk přitom v posledním čtvrtletí 2012 meziročně klesl o 1,4 %.
Navzdory prodejům chce Siemens nadále realizovat perspektivní akvizice, které posílí její jádrové aktivity. Tou poslední byla koupě belgické společnosti LMS International za 680 mil. EUR, která podniká v oblasti IT.
Akcie společnosti dnes rostou o 0,59 % na 81,74 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
26.06. 22:08 Fio - Americké indexy mírně posilují
26.06. 19:08 Fio - Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
26.06. 17:55 Fio - USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
26.06. 16:02 Fio - Wall Street otevírá pátek v červeném
26.06. 15:53 Fio





