Pražská burza v úvodu týdne mírně posílila
Index pražská burzy po většinu seance stagnoval okolo čtvrtečního závěru, nicméně díky závěru nakonec zakončil s mírným ziskem a to +0,27% na 875 bodech. Převážil tak růst finančních rakouských titulů s velkou váhou v indexu, proti klesajícímu Čezu, Telefonice a dalším emisím. Erste Bank posílila o 1,85% na 527 Kč, naopak Komerční banka mírně odepsala a to -0,48% na 3543 Kč. Největší ztrátu zaznamenala Telefonica, když oslabila o -3,18% a zakončila pod 260 Kč a emise se navrací k předchozím minimum. Rovněž Čez se vrátil na sestupnou dráhu a dnes oslabil o -2,32% na 484 Kč. Nicméně v záporu zakončila řada dalších titulů a to Orco ( -2,71%), NWR (-0,91%) či CME (-0,46%). Objemy obchodů zůstaly na podprůměrné úrovni.
Josef Dudek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio - Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio - Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio





