Růst US akcií
Americké indexy po dvoudenním propadu opět rostou a připisující kladné body. Open byl sice rozpačitý, aktuálně však hlavní indexy připisují v rozmezí 0,4-0,9%. Nejvíce roste technologický Nasdaq, umírněnější je pohyb u klasického Dow Jones. Kalendář makro událostí je dnes v podstatě prázdný a tak investoři částečně vyčkávají na zápis z posledního jednání FEDu, který bude zveřejněný ve 20 hodin našeho času.
Z jednotlivých sektorů se nejvíce daří zdravotní péčí (+1,8%) a energetickým firmám (+1,9%). Ropa po předchozích poklesech opět nabrala dech a dnes WTI posiluje o téměř 5%. Pozitivnímu vývoji pomáhá jak vyjádření představitelů Kuvajtu o možné dohodě o zmrazení dodávek bez účasti Iránu, tak pokles zásob surové ropy v USA. Exxon posiluje o 1%, Anadarko Petroleum přidává přes 4%. Farmaceutické firmy posilují paradoxně po zrušení obří akvizice. Pfizer (+3,5%) odvolal převzetí irského Allergenu, což byl obchod za 160 mld. USD. Pfizer reagoval na nová opatření americké vlády, které mají za cíl znesnadnit přesouvání sídla amerických firem do zemí s nižším zdaněním. Po zrušení obří akvizice se může Pfizer v kontextu dostatku prostředků pohlížet po alternativních investicích.
David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





