Ranní kafe BH Securities 14.9.2016
Trhy pokračují v jízdě jako na houpačce a momentálně americký index S&P 500 opět testuje technickou podporu poblíž 100denního klouzavého průměru. Do rozhodnutí FEDu o sazbách ve středu 21. září lze očekávat výrazné pohyby nahoru i dolů, které skýtají zajímavé investiční příležitosti. Pokračující výprodeje vládních dluhopisů a oddálení odhadu vyrovnání trhu s ropou akciím včera rozhodně nepomohly. Evropské futures i ropa jsou nyní ale v plusu a trhy se stabilizují.
Německý indikátor spotřebitelské důvěry ZEW skončil mírně nad nulou, stejně jako v předchozím měsíci. Průměrný příjem (medián) amerických domácností v roce 2015 vzrostl o velmi silných 5,2 % i po zohlednění inflace a nachází se již jen 1,6 % pod vrcholem z roku 2007. Zotavení americké ekonomiky začíná tedy pomáhat širším vrstvám a mohlo by vést i k mírnému růstu inflace.
Dnes uvidíme údaje o týdenním stavu trhu ropy poté, co tato agentura včera snížila odhad budoucího růstu poptávky a tím oddálila odhad, kdy se trh ropy vyrovná. Dnešní data také napoví, do jaké míry byl překvapivě vysoký pokles zásob z minulého týdne pouze anomálií.
Poslední zprávy
- Pražská burza na začátku týdne navázala na předchozí poklesy
30.03. 16:29 Fio - Makroekonomický výhled na tento týden: Report z amerického trhu práce, index CPI (eurozóna)
30.03. 15:45 Fio - Prabos plus zaznamenal v roce 2025 mírný pokles tržeb, ziskovost klesla o více než polovinu
30.03. 11:14 Fio - Akciový výhled
30.03. 09:05 Fio - Denní report - pátek 27.03.2026
27.03. 21:38 Fio





