Wall Street pokračuje v růstu
Éra levných peněz pokračuje. Alespoň to včera naznačil FED, když ponechal úrokové sazby na současné úrovni. Investoři se následně vrhli do nákupů akcií, dluhopisů i komodit. Americké akcie se tak vrací na dohled předchozím maximům, evropské dluhopisy měly svůj nejlepší den od Brexitu a USD oslabuje proti ostatním měnám. Oznámení FEDu rovněž vlilo krev do žil tzv. rozvojovým trhům. Nejsledovanější index na Wall Street SP500 se dnes obchoduje se ziskem kolem +0,6% poblíž úrovně 2180 bodů. Převážně technologický index Nasdaq 100 si vede ještě lépe a po jedenácté letos dosahuje na nová historická maxima. Technologické akcie vedou v oblíbenosti mezi investory zejména od propadu po hlasování o tzv. Brexitu. Jmenujme především společnosti AAPL, MSFT, Facebook, Alphabet. Dnešek není výjimkou, z uvedených firem si ve čtvrtek vede nejlépe Alphabet (+1,5%). Finanční tituly za trhem mírně zaostávají (XLF +0,25%). V komoditním sektoru září např. FCX (+4,4%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio





